اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139807224129610972

همورئید، بیماری مزمن و شایع

کد: 139807224129610972

http://bit.ly/32Z6tkd

، تهران , (اخبار رسمی): بواسیر و هموروئید ممکن است داخل مقعد (راست روده) باشد که به آن هموروئید داخلی و یابواسیر می‌گویند و یا می‌تواند از زیر پوستی به بیرون مقعد بیاید که به آن هموروئید خارجی می‌گویند.

هموروئید و بواسیر
همورئید، بیماری مزمن و شایع

امروزه هموروئید به عنوان یک بیماری مزمن و شایع در نظر گرفته می‌شود. تا سن 50 سالگی، حدود 50 درصد بالغان برای دوره‌ای از زندگی خود با عوارض هموروئید نظیر خارش، احساس ناراحتی و خونریزی مکرر سر و کار دارند.

خوشبختانه امروزه با پیشرفت علم پزشکی، راه حل‌های درمانی گسترده‌ای برای هموروئید وجود دارد. خبر خوب‌تر آنکه بیشتر افراد قادر خواهند بود، با به کارگیری روش‌های درمانی خانگی و نیز ایجاد تغییراتی در سبک زندگی از بسیاری عوارض آن رهایی یابند.

علائم بواسیر و هموروئید شامل درد و ناراحتی، ورم و التهاب اطراف مقعد، وجود توده در نزدیکی مقعد که ممکن است دردناک باشد، خونریزی دردناک در طی اجابت مزاج (ممکن است قطرات خون در مدفوع و یا دستمال توالت مشاهده شود)، احساس خارش و سوزش در ناحیه مقعد و نشت مدفوع است.

استحمام در وان آب گرم یکی از راهکارهای موثر در تسریع بهبودی هموروئید است.

علائم هموروئید معمولا بسته به محل قرارگیری این بیماری متفاوت است. در هموروئید داخلی توده به سمت داخل روده متورم می‌شود. در این وضعیت بیمار معمولا نمی‌تواند این هموروئید را ببیند یا لمس کند. در بیشتر موارد، این نوع هموروئید باعث ایجاد ناراحتی در فرد نمی‌شود.

از طرف دیگر زور زدن هنگام دفع مدفوع می‌تواند منجر به خراش توده و خونریزی منجر شود. گاهی فشار به هموروئید می‌تواند توده را به سمت بیرون مقعد بیاورد. در این صورت به آن هموروئید بیرون زده می‌گویند که البته بسیار دردناک است.

هموروئید خارجی در زیر پوست اطراف مقعد قرار می‌گیرد. این توده نسبت به تحریک و خونریزی حساس‌تر است و معمولا فرد احساس خارش شدید داشته و این توده با اولین خارش دچار خونریزی می‌شود. گاهی اوقات خون در کیسه‌ای در این هموروئید تجمع پیدا می‌کند. این کیسه خون بسیار دردناک، متورم، ملتهب و البته مستعد پاره شدن و خونریزی است.

روش تشخیص هموروئید و بواسیر

شرح حال دقیق و معاینه (مشاهده و معاینه با انگشت) و نهایتا رکتوسیگموئیدسکپی کلیدهای اصلی تشخیص بواسیر هستند.

بواسیر بر اساس شدت آن به 4 نوع درجه بندی می‌شوند.

هموروئید درجه 1

سیاهرگ‌هایی گشاد شده‌اند ولی هرگز از مخرج خارج نمی‌شوند و تنها علامت آنها خونریزی است.

هموروئید درجه 2

سیاهرگ‌های گشاد شده در زمان دفع از مخرج خارج می‌شوند لیکن با پایان اجابت مزاج خودبه‌خود به داخل مخرج بازگشت می‌کنند.

هموروئید درجه 3

توده‌های بواسیری با دفع مخرج خارج می‌شوند ولی خودبه‌خود به داخل مخرج باز نمی‌گردند بلکه با کمک دست به داخل مخرج بازگردانده می‌شوند.

هموروئید درجه 4

توده‌های بواسیری حتی به کمک دست به داخل مخرج بر نمی‌گردند و همیشه در بیرون از مخرج وجود دارند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کلینیک لیزر شفا

این کلینیک تحت نظر و با مدیریت مستقیم دکتر داود تاج بخش می باشد، ایشان حدود 10 سال در نقاط مختلف ایران مشغول کار عملی وبودند و سال 1380 به تهران بازگشته و بیشتر تمرکز کاری خودشان را در ارتباط با درمان بیماریهای ناحیه مقعد با لیزر گذاشته و طی این مدت دوره های متعددی توسط مرکز لیرز دانشگاه تهران و مرکز لیزر انجمن لیزر ایران که با همکاری انجمن لیزر سوئد بوده شرکت نموده اند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان