اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809064240513350

میزان درآمد مشاوران املاک حرفه‌ای چقدر است؟

کد: 139809064240513350

http://bit.ly/2rJI83R

، رشت , (اخبار رسمی): حتی اگر یک مشاور املاک حرفه‌ای با ابزارهای کاری قدرتمند باشد و در شهرهایی غیر تهران کار کند مطمئنا با حرکت در مسیر درست می‌تواند به درآمد سالیانه بالای 100 میلیون تومان یا بیشتر برسد.

میزان درآمد مشاوران املاک حرفه ای چقدر است؟
میزان درآمد مشاوران املاک حرفه ای چقدر است؟

یکی از انگیزه‌های اصلی ورود به شغل مشاوره املاک، درآمد بالقوه آن است. البته این درآمد با فاکتورهای بسیاری مانند محل و منطقه آژانس املاک، میزان تجربه مشاور املاک، مهارت مذاکره و در نهایت میزان فروش قطعی خانه در یک سال کاری در ارتباط است. اما در بازارهای خوب و قوی یک مشاور املاک حرفه‌ای می‌تواند به درآمدهای میلیاردی برسد، البته در شهرهای بزرگ مانند تهران و همچنین در مناطق خوب آن شهر مورد نظر.

اما باز حتی اگر یک مشاور املاک حرفه‌ای با ابزارهای کاری قدرتمند باشد و در شهرهایی غیر تهران کار کند مطمئنا با حرکت در مسیر درست می‌تواند به درآمد سالیانه بالای 100 میلیون تومان یا بیشتر برسد.اما باید به خاطر داشت تمامی این موارد نیاز به آموزش، تجربه و تیم فروش حرفه‌ای دارند. به تنهایی نمی‌توان تمامی کارها را انجام داد پس اگر مشاور املاکی همچنان تنها از شیوه‌های سنتی فروش استفاده می‌کند، حتما باید سری به وب سایت ملک بانک بزند تا راهنماییی لازم را کسب کند.

اغلب مشاوران و نمایندگان املاک و مستغلات به صورت زیرمجموعه یک آژانس املاک مشغول به فعالیت هستند. در این سیستم آنها از طریق دریافت کمیسیون فروش یا اجاره املاک کسب درآمد می‌کنند. در شغل املاک نکته جالب دیگری نیز وجود دارد، این که چه مدیر آژانس و چه کارمندان همگی از طریق دریافت کمیسیون درآمد خود را بالا می‌برند و به صورت پیش فرض حقوق ثابتی در این شغل وجود ندارد.

بخش دیگری از درآمد مشاوران املاک از طریق معرفی فایل به همکاران تامین می‌شود. به عنوان مثال اگر برای مشتری خود ملک مورد نظر او را پیدا نکنند و یا املاک او نظرش را جلب نکرده است و در این حالت از همکاران خود در سایر آژانس‌های املاک می‌خواهد تا ملکی به مشتری نشان دهند اما در صورت پذیرش مطمئنا باید نیمی از کمیسیون را به مشاور املاک همکار خود واگذار کند. (این مبلغ می‌تواند توافقی نیز باشد.)

چه زمانی نیاز به دریافت فایل از مشاوران املاک همکار خود خواهید داشت:

زمانی که یک مشاور املاک تازه کار است و مشتری کافی ندارد.
مشتری خانه‌ای خارج از منطقه کاری نیاز دارد.
مشتری قبلی ملک مورد نظر خود را در بین فایل‌های موجود پیدا نکرده است.

دستمزد مشاوران املاک از هر معامله چقدر است؟

درصد کمیسیون مشاوران املاک معمولا بسته به قیمت تمام شده معاملات بین 5/0 تا 1 درصد کل مبلغ فروش و یا برای اجاره طبق فرمول محاسبه آن که برای املاک نوساز و چند سال ساخت اندکی متفاوت است. اگر در معاملات املاک دو آژانس املاک و یا مشاور دخیل باشند این مبلغ به صورت نصف به نصف بین آنها تقسیم می‌شود، مگر در مواردی که توافقی جداگانه بین آنها صورت پذیرفته باشد.

چه هزینه‌هایی از کمیسیون مشاوران املاک کم خواهد شد؟

شاید خیلی‌ها فکر کنند که مشاوران املاک درصد بسیار بالایی می‌گیرند و پول خوبی در یک سال کاری در می‌آورند. اما واقعیت این است که آنها هم مانند سایر مشاغل هزینه‌های خود را دارند که از سود آنها کم می‌شود. وقتی یک مشاور املاک کمیسیون خود را دریافت می‌کند تازه هزینه‌های داخل آن باید کم و در نهایت سود خالص محاسبه شود. هزینه‌هایی مانند (پول کارشناسان فروش آژانس، هزینه‌های تبلیغات ملک مورد نظر که معمولا کم هم نیست، هزینه‌های دفتری، هزینه‌های بعضا سنگین رفت و آمدها و قرارهای کاری با مالک و خریدار، هزینه بازاریابی، عکاسی از ملک و مالیات و برخی موارد دیگر….)

آیا درصد کمیسیون معاملات املاک قابل مذاکره است؟

بله اما نه در قالب یک مبایعه نامه، زیرا این کار قانونی نیست. برای این کار نیاز به یک قرارداد کارگزاری و یا بازاریابی و فروش است. البته هنوز عده‌ای این مورد را کاری نادرست و یا دور زدن قوانین می‌دانند اما این نکته بسیار اشتباه است و ناشی از عدم اطلاعات برخی افراد است. برای اثبات این موضوع بهتر است دو نکته بیان شود:

1. میزان کمیسیون مشاوران املاک در ایران بسیار پایین‌تر از سطح جهانی آن است و در برخی از کشورها مانند آمریکا این میزان به 2.5 تا 3 درصد از مبلغ کل معامله می‌رسد. البته اگر هر دو سمت معامله به یک مشاور املاک تعلق داشته باشد این میزان به پنج تا شش درصد نیز خواهد رسید و خود مشاور املاک باید حساب کند در یک معامله عادی املاک که بین 200 تا 250 هزار دلار است چه کمیسیون خوبی نصیب مشاوران املاک خواهد شد. البته این موضوع را نیز باید گفت که دریافت مجوز املاک و مستغلات در سایر کشورها مخصوصا آمریکا کار دشواری است.

2. طبق قوانین در اکثر کشورها می‌توانند با بستن قرارداد به صورت قانونی تمام مراحل بازاریابی و فروش یک ملک را به یک مشاور و یا آژانس املاک سپرده و درصد نهایی فروش را نیز کاملا توافقی مشخص کنند. یعنی این درصد تماما بستگی به نظر مالک و توافق آن با مشاور املاک می‌تواند متغیر باشد و یا حتی روی مبلغی خاص بسته شود. اما نرخ کف برای شروع کمیسیون و همچنین حالت عادی توسط اتحادیه تعیین شده است و بدون توافق مالکان هیچ مشاور املاکی حق دریافت هیچ هزینه مازادی را نخواهد داشت.

در ایران نیز با کمی تفاوت این موضوع قابل اجرا است و در قالب یک مشاور املاک می‌توان با عقد یک قرارداد کارگزاری برای مشتری تمامی مراحل اعم از تبلیغات و بازاریابی و فروش یک ملک را به عهده گرفت و در قبال آن درصد مورد نظر خود را طی یک توافق اجرایی کرد.

در کل نکته اساسی و اصلی کسب و کار املاک این است که خود کارگزار یا مشاور املاک سطح درآمدی خود را تعیین می‌کند، اما این که مشاور املاک یک درآمد هشت تا 10 رقمی داشته باشد مطمئنا به حداقل چند سال تجربه، امکانات به روز، پرسنل آموزش دیده و همچنین روابط عمومی بسیار بالا نیاز خواهد داشت و تمامی این موارد نیز در گرو پیشرفت پله پله در شغل مشاور املاک است. پس برای دستیابی به درآمدهای بالا ابتدا نیاز است تا شبکه مشتریان خود را ساخت و هر روز آن را گسترده‌تر کرد زیرا تنها در این صورت میزان درآمد روز به روز بیشتر خواهد شد. در مرحله بعد نیز ارتباط پیوسته با مشتریان قدیمی، منجر به جذب مشتریان جدید خواهد شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ملک بانک

ملک بانک به عنوان قدرتمندترین پلتفرم املاک و مستغلات فارسی زبان با ارائه راهکارهای جدید و ایجاد تجربه کاربری بهتر، فضایی امن و قابل دسترس برای آگهی و جستجوی هوشمند املاک فراهم نموده است.ملک بانک در جایگاه یک پراپ تک(proptech)، موظف است از جدیدترین فناوری و تکنولوژی های روز در راستای تسهیل خدمات دهی مشاوران املاک به خریداران و فروشندگان و متقاضیان املاک استفاده نماید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان