اطلاعات تماس
  • 044910*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140004025193315810

پی آر اف چیست و در چه مواردی کاربرد دارد؟ مزایا و عوارض آن کدامند؟

جوانسازی طبیعی پوست و تقویت مو با PRF

کد: 140004025193315810

https://bit.ly/3qsGFtc

، بوکان , (اخبار رسمی): پی آر اف مخفف "فیبرین غنی از پلاکت" است. این مرحله بُعدی در تکامل جوان سازی طبیعی پوست و مو است. این روش دارای پلاکت ، فاکتورهای رشد و سلول هایی است که برای کمک به جوان سازی پوست ، رشد مو و ترمیم زخم استفاده می شود. این نوع درمان از برخی جهات مشابه PRP است.

جوانسازی طبیعی پوست و تقویت مو با PRF
پی آر اف از خون خود فرد گرفته می شود

این روش از خون خود شما گرفته می شود. قبل از درمان ، یک ویال خون کشیده می شود. سپس ، خون در داخل سانتریفیوژ قرار می گیرد. این مرحله برای جدا کردن پی آر اف از سایر اجزای خون طراحی شده است

تزریق پی آر اف چیست؟
پی آر اف مخفف "فیبرین غنی از پلاکت" است. این مرحله بُعدی در تکامل جوان سازی طبیعی پوست و مو است. این روش دارای پلاکت ، فاکتورهای رشد و سلول هایی است که برای کمک به جوان سازی پوست ، رشد مو و ترمیم زخم استفاده می شود. این نوع درمان از برخی جهات مشابه PRP است. اما پی آر اف فاکتورهای رشد را برای مدت زمان طولانی تری حدود یک هفته آزاد می کند. ولی در مقابل PRP فاکتورهای رشد را برای چند ساعت آزاد می کند.
 این بدان معنی است که پی آر اف می تواند مزایای بلندمدت تری داشته باشد. عوامل رشد باعث تحریک سلولهای بنیادی در بهبود کلاژن در پوست و رشد مو می شوند. تصور می شود که پلاکت موجود در این روش نسبت به PRP مقاوم تر است. پس بنابراین باعث بهبود سریعتر می شود. پی آر اف آماده شده بلافاصله برای تزریق پوست سر آماده می شود تا به ترمیم و رشد مو کمک کند.

پی آر اف چگونه انجام می شود ؟

این روش از خون خود شما گرفته می شود. قبل از درمان ، یک ویال خون کشیده می شود. سپس ، خون در داخل سانتریفیوژ قرار می گیرد. این مرحله برای جدا کردن پی آر اف از سایر اجزای خون طراحی شده است. پس از چرخش ، این پلاکت از بالای ویال به داخل یک سرنگ کشیده می شود. بلافاصله به صورت یا بدن تزریق می شود. این روش سریع ، نسبتاً بدون درد است. این نوع درمان نیازی به مراقبت بعد از عمل یا مرخصی گرفتن ندارد.

مزایای استفاده از این روش  چیست ؟

به طور کلی این روش دارای مزایای بسیار زیادی است که شامل :

 - جوان سازی و بازسازی بافت، رشد کلاژن

- بازسازی و ترمیم مو : این روش به تحریک پوست سر کمک می کند. در نتیجه باعث بهبود نشاط ، رنگ و روشنایی مو  می شود. در عین حال نیز باعث کاهش ریزش مو می شود. این نوع درمان رشد مجدد مو را نیز فعال می کند.

- کاهش تیرگی دور حدقه های چشم : این روش باعث تحریک گردش خون اطراف چشم برای بهبود روشنایی و حتی رنگ پوست می شود.

- از بین بردن چین و چروک های پوستی و لکه های پیری

- کاهش منافذ و رنگدانه ها

- کاهش اسکارهای سطحی و عمیق آکنه

- کاهش سلولیت و جوان سازی دست

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای این روش هستند؟

بیشتر افراد بسته به نگرانی های هر فرد ، کاندیدای مناسبی برای درمان  به این شیوه هستند. این روش در واقع می تواند پرکننده اسید هیالورونیک را نازک کرده و تزریق نرم و طبیعی تر را ایجاد کند. همچنین این نوع درمان برای بیمارانی که به دنبال درمان پرکننده هستند اما پوست نازک دارند ، مفید می باشد. اگر به دنبال بهبود قابل توجه ، تدریجی و نتایج طبیعی هستید این روش مناسب شماست

تفاوت پی آر اف و PRP در چیست ؟

هر دو از خون خود شما استخراج می شوند. پی آر اف با سرعت کمتری سانتریفیوژ می شود . در نتیجه پلاکت های بیشتری در هر میلی لیتر از PRP را بازیابی می کنیم. پی آر اف دارای گلبول های سفید خون و سلول های بنیادی می باشد که می تواند نتیجه بهتری داشته باشد. هنگامی که پی آر اف جمع می شود ، هیچ داروی ضد انعقادی در لوله ای که در آن جمع شده وجود ندارد.

در نتیجه با یکبار تزریق پلاسما به ناحیه درمان ، پلاکت و داربست فیبرین غنی از سلول های سفید خون را تشکیل می دهد. لخته فیبرین باعث آزاد شدن بسیار کندتر و طولانی تر ( یک هفته) فاکتورهای رشد در مقابل PRP می شود. در حالی که  در PRP فاکتورهای رشد ظرف چند ساعت آزاد می شوند. این باعث می شود پی آر اف نتیجه بهتر و قابل توجه تری نسبت به PRP داشته باشد.

پی آر اف چگونه بر تقویت و ریزش مو تاثیر می گذارد؟

این روش با تحریک سلول ها (مانند سلول های بنیادی) در محیط ریز فولیکول مو ، رشد مو را تقویت می کند. سلولهای پلاکت موجود در این نوع درمان می توانند باعث ترمیم بافت شوند. پس از درمان با این روش موها می توانند 6-12 ماه پس از درمان ضخیم شوند.

ادامه این مطلب را بصورت کامل در وبسایت کلینیک جوان بخوانید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کلینیک جوان

کلینیک جوان در مرداد ماه ۱۳۹۸ با همکاری خانم دکتر همتیان (متخصص پوست، مو و زیبایی)و آقای دکتر ظاهریانی (جراح و متخصص چشم)، فعالیت خود را در زمینه های مختلف زیبایی، پوست و چشم آغاز نمود.

اطلاعات تماس
  • 044910*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی