اطلاعات تماس
  • 044910*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140012215763515810

هنگام انجام لاک ناخن ژلی باید چه نکاتی رعایت شود؟

کد: 140012215763515810

https://bit.ly/3JkR7ve

، بوکان , (اخبار رسمی): لاک ناخن ژلی راحت ترین گزینه برای همه افراد است. زیرا در بلند مدت سالم می ماند و برای مدت طولانی می توان از آن استفاده کرد. با این حال، مشخص شده است که لاک ژلی می تواند در دراز مدت به ناخن ها آسیب برساند. علاوه بر این، اگر دستگاهی که برای تثبیت ژل ناخن استفاده می شود

لاک ناخن ژلی و معایب آن
لاک ناخن ژلی و معایب آن

لاک ناخن ژلی می تواند باعث شکنندگی، لایه برداری و ترک خوردن ناخن شود و استفاده مکرر از آن می تواند خطر ابتلا به سرطان پوست و پیری زودرس پوست دست ها را افزایش دهد.

لاک ناخن ژلی راحت ترین گزینه برای همه افراد است. زیرا در بلند مدت سالم می ماند و برای مدت طولانی می توان از آن استفاده کرد. با این حال، مشخص شده است که لاک ژلی می تواند در دراز مدت به ناخن ها آسیب برساند. علاوه بر این، اگر دستگاهی که برای تثبیت ژل ناخن استفاده می شود دارای حرارت بسیار بالا باشد می تواند منجر به شکافته شدن ناخن ها در یک طرف و آسیب بسیار زیادی به بافت ناخن  شود.

هر چند می تواند زیبا و ماندگار باشد، اما همچنین می تواند به ناخن های شما آسیب بزند. لاک ناخن ژلی می تواند باعث شکنندگی، لایه برداری و ترک خوردن ناخن شود و استفاده مکرر از آن می تواند خطر ابتلا به سرطان پوست و پیری زودرس پوست دست ها را افزایش دهد. برای حفظ سلامت ناخن های خود قبل، حین و بعد از ژلی کردن ناخن های خود، به توصیه های متخصص پوست توجه کنید و این نکات را رعایت کنید.

هنگام انجام لاک ناخن ژلی باید چه نکاتی رعایت شود ؟

برای حفظ سلامت ناخن های خود قبل، حین و بعد از استفاده از لاک ژلی، متخصص پوست نکات زیر را توصیه می کند :

1. تمیز و استریل بودن وسایل مورد استفاده برای ژلی کردن ناخن :

قبل از اینکه از لاک ژلی استفاده کنید اطمینان حاصل کنید که شخصی که قرار است این کار را برای شما انجام دهد از لحاظ بهداشتی همه نکات را رعایت می کند یا خیر. زیرا رعایت نکردن نکات بهداشتی در انجام ژلی کردن ناخن ممکن است عواقب خطرناکی مانند قارچ، عفونت و سایر بیماری های واگیردار را به دنبال داشته باشد. علاوه بر این، هرگز اجازه ندهید که مانیکوریست شما کوتیکول ناخن شما ( قسمت هلالی سفید ناخن) را فشار دهد یا آن را برش دهد، زیرا ممکن است منجر به التهاب و عفونت شود.

2. لاک ناخن ژلی در برابر لاک ناخن معمولی :

به جای لاک ناخن ژلی ، از لاک ناخن معمولی استفاده کنید. این امر به ویژه در افرادی که به صورت مکرر ناخن های آنها دچار مشکل و شکستگی می شود یا حساسیت به استون را دارند بسیار مهم است. زیرا هنگامی که قصد پاک کردن لاک ژلی را داشته باشید احتمال آسیب به ناخن وجود دارد. هچنین برای پاک کردن لاک ژلی به مقدار زیادی استون نیاز است که ممکن است منجر به حساسیت در انگشتان فرد شود.

3. از ضد آفتاب با طیف وسیع استفاده کنید

قبل از انجام ژلی کردن ناخن زمانی که قرار است دست خود را زیر دستگاه قرار دهید از ضد آفتاب استفاده کنید. یک ضد آفتاب با طیف وسیع و مقاوم در برابر آب با SPF 50 یا بالاتر روی دستان خود بمالید تا از سرطان پوست و پیری زودرس پوست جلوگیری شود. این ضد آفتاب به محافظت از پوست شما در برابر اشعه ماوراء بنفش مورد استفاده که برای چسباندن لاک ناخن ژلی به ناخن  شما استفاده می شود کمک می کند. همچنین می توانید از دستکش های محافظ در برابر اشعه ماوراء بنفش استفاده کنید.

4. برای پاک کردن لاک ناخن ژلی فقط نوک انگشتان خود را در استون آغشته کنید

هنگام پاک کردن لاک ژلی ، فقط نوک انگشتان خود را به جای کل دست ها یا انگشتان خود در استون آغشته کنید تا از پوست اطراف ناخن محافظت کنید. گزینه دیگر استفاده از توپ های پنبه ای برای پاک کردن لاک است. توپ‌های پنبه‌ای را به استون آغشته کنید و با پیچاندن تکه‌های کوچک فویل آلومینیومی دور نوک انگشتان خود، آن‌ها را روی ناخن‌های خود بمالید. این اطمینان حاصل می کند که فقط ناخن های شما با استون در تماس هستند. پس از حدود 15 دقیقه، لاک ناخن باید به سرعت از بین برود.

ادامه این مطلب را بصورت کامل در وبسایت کلینیک پوست و موی جوان بخوانید

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کلینیک جوان

کلینیک جوان در مرداد ماه ۱۳۹۸ با همکاری خانم دکتر همتیان (متخصص پوست، مو و زیبایی)و آقای دکتر ظاهریانی (جراح و متخصص چشم)، فعالیت خود را در زمینه های مختلف زیبایی، پوست و چشم آغاز نمود.

اطلاعات تماس
  • 044910*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی