اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395040860165442

معاون وزارت امور خارجه عنوان کرد

حمایت از شرکت‌های ایرانی برای حضور در آمریکای لاتین

کد: 1395040860165442

http://j.mp/294tCsr

، تهران , (اخبار رسمی): معاون اداره کل آمریکای وزارت امور خارجه گفت: از هر شرکتی که بخواهد در آمریکای لاتین برای انجام پروژه‌های اقتصادی و زیرساختی حضور داشته باشد، حمایت می‌کنیم و اطلاعات لازم در خصوص بازار و فضای کسب و کار کشورهای هدف را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهیم.

حمایت از شرکت‌های ایرانی برای انجام پروژه‌های زیرساختی در آمریکای لاتین

به‌ گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حجت الله سلطانی" معاون مدیرکل آمریکای وزارت امور خارجه با حضور در شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران و در جمع سفیران کشورهای امریکای لاتین، طی سخنانی در خصوص شرایط کنونی تعامل فعالان اقتصادی ایران و آمریکای لاتین اظهار داشت: متاسفانه شناخت فعالان اقتصادی ما در مورد آمریکای لاتین کم است و این امر باعث شده که آمریکای لاتین را در اولویت همکاری‌های خود به طور عام قرار ندهیم، اگر در مورد آمریکای لاتین اطلاعاتی نداریم به آن معنا نیست که در آنجا فرصت کاری وجود ندارد.
وی افزود: آمریکای لاتین برای اقتصادهای برتر دنیا یک اولویت محسوب می‌شود و مدعای این امر آمار و ارقام منتشره است. طبق مطالعات ما، روابط اقتصادی قدرت‌های برتر دنیا مانند آمریکا، چین، ژاپن، هند و حتی کشوری مانند ترکیه با آمریکای لاتین ظرف 15 سال گذشته نشان می‌دهد که آمریکای لاتین بسیار مورد توجه کشورهای مذکور بوده است.
معاون اداره کل آمریکای وزارت امور خارجه در ادامه سخنان خود در خصوص ارتباط اقتصادی سایر کشورها با آمریکای لاتین عنوان کرد: کشور ترکیه در سال 2000 زمانی که برنامه اقدام مشترک با کشورهای آمریکای لاتین را شروع کرد، حجم معاملاتش با آن‌ها 800 میلیون دلار بود حال آنکه در سال 2015 این رقم به 10 میلیارد دلار افزایش یافت.
وی ادامه داد: حجم معاملات کره جنوبی در سال 2000 با آمریکای لاتین 15 میلیارد دلار بوده و اکنون نزدیک به 50 میلیارد دلار است. همچنین حجم معاملات کشور چین با آمریکای لاتین در سال 2000 کمتر از 10 میلیار دلار بوده و اکنون به حدود 245 میلیارد دلار افزایش یافته است.
سلطانی تصریح کرد: حوزه صنعت سد، نیروگاه، آب و فاضلاب در کشورهای آمریکای لاتین برای کشور ما می‌تواند بازار هدف خوبی باشد و در منطقه مذکور پروژه‌های بزرگ، متوسط و کوچک در حوزه مهار آب‌ها به وفور وجود دارد.
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت نیرو

وزارت نیرو عهده‌دار مدیریت عرضه و تقاضای آب، برق، انرژی، خدمات آب و فاضلاب و همچنین ارتقای سطح آموزش، پژوهش و فناوری و بسترسازی توسعه بازار کالا و خدمات صنعت آب و برق می‌باشد و نقش محوری خود را به نحو مؤثر در صیانت از منابع ملی، حفظ محیط‌زیست، ارتقای بهداشت عمومی، رفاه اجتماعی و خود اتکایی برای توسعه پایدار کشور ایفاء می‌کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کارآفرینی و استارتاپ