اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950929202916387

مسئول دبیرخانه شهرهای خواهر خوانده اصفهان :

اصفهان با 13 شهر دنیا پیمان خواهرخواندگی دارد

کد: 13950929202916387

https://goo.gl/9uebJ2

، اصفهان , (اخبار رسمی): مسئول دبیرخانه شهرهای خواهر خوانده اصفهان گفت: شهر اصفهان با 13 شهر دنیا پیمان خواهرخواندگی بسته است که این رویداد فواید زیادی برای شهرها به همراه دارد.

اصفهان با 13 شهر دنیا پیمان خواهرخواندگی دارد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از شهرداری اصفهان، علیرضا مساح اظهارکرد: مبحث خواهر خواندگی در نگاه حقوقی یک قرارداد نیست که هر 2 طرف مکلف به انجام تعهداتی باشند، به همین دلیل بهتر است عنوان آن را «یادداشت تفاهم» بگذاریم.
وی تصریح کرد: این یادداشت تفاهم بین 2 شهر فارغ از فضای سیاسی رسمی و دولتی کشورها بسته می شود.
مسئول دبیرخانه شهرهای خواهر خوانده اصفهان اظهارکرد: در پیمان خواهر خواندگی شهرداری 2 شهر به نمایندگی از مردم خود قراردادی را برای انجام هماهنگی در زمینه های مختلف مثل مسائل اقتصادی، ارتباطات فرهنگی، ورزشی و حتی در بعضی مواقع با هدف ارایه کمک های پزشکی امضاء می کنند.
وی با اشاره به اینکه شهر اصفهان با 13 شهر دنیا پیمان خواهرخواندگی دارد ، خاطرنشان کرد: شهر اصفهان تاکنون با شهرهای شیان چین، کوالالامپور مالزی، فرایبورگ آلمان، فلورانس ایتالیا، یاش رومانی، بارسلون اسپانیا، ایروان ارمنستان، کویت، هاوانا کوبا، لاهور پاکستان، سن پترزبورگ روسیه، داکار در سنگال و بالاخره بعلبک در لبنان رابطه خواهر خواندگی برقرار کرده است.
مساح گفت: این یادداشت تفاهم تسهیلاتی برای شهرها به همراه دارد، به عنوان مثال شهر اصفهان در زمینه ساخت ساختمان هایی که میزان انرژی مصرفی آنها کم باشد، با یکی از شهرهای خواهرخوانده طرف قرارداد است تا از فناوری های آنها برای کاهش هزینه ها استفاده کند و این اقدام قطعاً به نفع مردم کشور است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری اصفهان

استان اصفهان با مساحت 1070443 کیلومتر مربع، حدود 25/6 درصد از مساحت کل کشور را به خود اختصاص داده است. این استان بین 30 درجه و 42 دقیقه تا 34 درجه و 30 دقیقه عرض شمالی و 49 درجه و 36 دقیقه تا 55 درجه و 32 دقیقه طول شرقی در ایران مرکزی قرار دارد، در حالی که شهر اصفهان با طول جغرافیایی 51 درجه و 39 دقیقه و 40 ثانیه شرقی و عرض جغرافیایی 32 درجه و 38 دقیقه و 30 ثانیه شمالی بعد از تهران و مشهد سومین شهر بزرگ ایران است. استان اصفهان با استانهای دهگانه همسایگی دارد، از شمال به استانهای مرکزی و سمنان، از جنوب به استانهای فارس و کهکیلویه و بویراحمد از مشرق با استانهای یزد و خراسان و از مغرب به استانهای خوزستان و چهارمحال و بختیاری و لرستان محدود می‌شود از نظر وسعت، استان اصفهان بعد از استانهای خراسان، کرمان، سیستان و بلوچستان و فارس حائز مقام پنجم است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه