اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951215241385442

استاندار خوزستان در سیزدهمین همایش بین المللی آبیاری و زهکشی در اهواز:

چاره ای جز زهکشی زیرزمینی و اصلاح خاک نداریم

کد: 13951215241385442

https://goo.gl/4HT7lS

، تهران , (اخبار رسمی): استاندار خوزستان گفت: با توجه به بالا بودن آب‌های سطحی، بافت سنگین و نفوذ ناپذیری خاک، هیچ راهی جز انجام عملیات زهکش زیرزمینی و اصلاح خاک نداریم.

چاره ای جز زهکشی زیرزمینی و اصلاح خاک نداریم

به‌گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت نیرو، "غلامرضا شریعتی" استاندار خوزستان در سیزدهمین همایش بین المللی زهکشی در اهواز گفت: خوشحال هستم که شما مهمانان عزیز را در استان خوزستان ملاقات می‌کنم. استانی که در زمینه‌های مختلف همچون انرژی، نفت، گاز، پتروشیمی، میراث‌فرهنگی، برخورداری از گستره آبی یک استان اثر گذار و قلب تپنده اقتصادی ایران است.
استاندار خوزستان افزود: زمین‌های حاصلخیز و آب‌های روان اهمیت زهکشی را دو چندان می‌کند. وجود سازه‌های آبی متعدد با قدمت چند هزار ساله نشانه برخورداری گذشتگان برای مدیریت و مهندسی آب است.
وی بیان کرد: با بالا رفتن جمعیت و همچنین تکنولوژی امکان استفاده بهتر و بهینه تر از منابع آبی خوزستان و زمین‌های خوزستان بیشتر شده است.
استاندار خوزستان تصریح کرد: خوشبختانه در دولت تدبیر و امید به امر زهکشی توجه ویژه شده و عملیات اجرایی طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری آغاز شده است.
وی ادامه داد: توانستیم در برخی اراضی احیا شده از طرح 550 هزار هکتاری که در هکتار 700 کیلوگرم گندم برداشت می‌شد به رقم 4 تن در هر هکتار برسیم.
شریعتی ابراز امیدواری کرد: این سمینار به توان علمی استان بیفزاید و از توان علمی دانشمندان کشورهای مختلف برای بهبود وضع موجود استفاده شود.
سیزدهمین همایش بین المللی زهکشی، 14 اسفند ماه به میزبانی سازمان آب و برق خوزستان در اهواز با حضور 50 مهمان خارجی از کشورهایی چون آلمان، فنلاند، استرالیا، هلند، بلژیک، هندوستان، مصر، پاکستان، اندونزی، چین، بنگلادش، کره جنوبی و ترکیه آغاز به کار کرد. این همایش تا 17 اسفند ماه به مدت سه روز در اهواز ادامه دارد.
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت نیرو

وزارت نیرو عهده‌دار مدیریت عرضه و تقاضای آب، برق، انرژی، خدمات آب و فاضلاب و همچنین ارتقای سطح آموزش، پژوهش و فناوری و بسترسازی توسعه بازار کالا و خدمات صنعت آب و برق می‌باشد و نقش محوری خود را به نحو مؤثر در صیانت از منابع ملی، حفظ محیط‌زیست، ارتقای بهداشت عمومی، رفاه اجتماعی و خود اتکایی برای توسعه پایدار کشور ایفاء می‌کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]