کد: 13960202246676844

9 روش بهبود جایگاه سایت در گوگل

کد: 13960202246676844

https://goo.gl/tK1vjy

، تهران , (اخبار رسمی): بهبود جایگاه سایت در گوگل (سئو) دارای تکنیک‌های زیادی است. 9 روش بهبود جایگاه سایت در گوگل در این یادداشت معرفی شده است.

سئو شامل فرایندهایی است که باعث ایجاد و ورود ترافیک به سایت شما می‌شود. نتیجه آن باعث بهبود جایگاه سایت در گوگل و دیگر موتورهای جست‌وجو می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت سئوکار، بهبود جایگاه سایت درگوگل آن‌چنان که می‌گویند سخت نیست؛ فقط کافی است که نکات آن را بدانید و بتوانید آن‌ها را به بهترین روش ممکن استفاده کنید. هدف اصلی هر مالک سایتی این است که بتواند رتبه سایت خود را در موتورهای جست‌وجو ارتقا دهد. البته مهم‌ترین موتور جست‌جو گوگل است که بیش‌ترین جست‌وجوی کاربران در آن انجام می‌شود. از این رو همه به دنبال روش‌هایی برای بهبود جایگاه سایت در گوگل هستند.

قبل از این‌که با این روش‌ها آشنا شوید، اول باید بدانید که سئو چیست؟ سئو شامل فرایندهایی است که باعث ایجاد و ورود ترافیک به سایت شما می‌شود. نتیجه آن باعث بهبود جایگاه سایت در گوگل و دیگر موتورهای جست‌وجو می‌شود. البته اگر از این روش‌ها به‌درستی استفاده شود؛ یعنی تکنیک‌های سئو سیاه را به کار نبرید. حال در ادامه قصد داریم که 9 روش علمی و اصلی بهبود جایگاه سایت در گوگل را بیان کنیم.

9 روش بهبود جایگاه سایت در گوگل
1. عنوان صفحه

تگ title، تگی است که گوگل برای آن اهمیت ویژه‌ای قائل است و در نتایج نشان می‌دهد. هم‌چنین این تگ در تب بالای مرورگرها نشان داده می‌شود، پس باید به بهترین شکل ممکن از آن استفاده کنید. بهتر است که حتما از کلمات کلیدی اصلی سایت و هر صفحه در آن استفاده شود.

گوگل بین 50 تا 60 کاراکتر به کار رفته در این تگ را نشان می‌دهد، پس خیلی مهم است که از عبارات کلیدی خلاصه‌شده که کلمه کلیدی اصلی در آن است، استفاده کنید تا باعث بهبود جایگاه سایت در گوگل شود.

2. کلمات کلیدی

متاتگ کلمه کلیدی امروزه دیگر هیچ اثری در بهبود جایگاه سایت در گوگل ندارد. البته نه این‌که ماهیت این از بین رفته باشد، بلکه تاکتیک به کار بردن آن عوض شده است. اگر تکنیک‌های آن را مانند مکان استفاده و چگالی کلمات کلیدی را بدانید و به‌درستی به کار ببرید، می‌توانیم بگوییم بُرد کردید.

3. تگ ALT

این تگ مخصوص استفاده در عکس‌ها و ویدئوهاست و به نوعی متن جایگزین خوانده می‌شود، یعنی اگر به هر دلیلی مانند سرعت کم بارگذاری، عکس شما نشان داده نشود، این متن جای آن قرار می‌گیرد. پس خیلی مهم است که کلمات کلیدی اصلی را در آن به کار ببرید، زیرا گوگل متن‌های داخل آن را می‌خواند و استفاده از کلمه‌های کلیدی اصلی کمک به بهبود جایگاه سایت در گوگل می‌کند.

4. نقشه سایت

نقشه سایت، صفحه‌ای است که شامل لینک‌های صفحات سایت است و به خزنده موتورهای جست‌وجو کمک می‌کند تا بهتر بتواند مسیرها را پیدا کند و به نوعی راهنمای مسیر است. هر لینکی به سایت‌تان اضافه کنید، کافی است که در نقشه سایت خود قرار دهید تا گوگل بعد از هر بار خزش این صفحه، پی به وجود صفحه‌ای جدید ببرد تا سریعا آن را فهرست (ایندکس) کند. این مسئله به بهبود جایگاه سایت در گوگل کمک می‌کند.

5. طراحی رسپانسیو

امروزه بیش از 40 درصد ترافیک سایت‌ها از موبایل‌ها و تبلت‌هاست. هم‌چنین یکی از معیارها برای بهبود جایگاه سایت در گوگل نیز رسپانسیو بودن سایت است؛ یعنی این‌که طرح سایت به‌درستی در این ابزارها نمایش داده شود. منظور از نمایش درست طرح سایت، نمایش المان به گونه‌ای است کاربر به‌راحتی بتواند با آن‌ها ارتباط برقرار کند و فونت‌ها به‌راحتی قابل خواندن باشند.

6. از فلش استفاده نکنید

چند سال پیش، گوگل بیان کرد که دیگر از فلش به هیچ وجه پشتیبانی نخواهد کرد و طراحان را ترغیب که از HTML5 به جای فلش استفاده کنند. امروزه هر سایتی که از فلش استفاده کند، نه‌تنها باعث کاهش سرعت سایت خود می‌شود بلکه شانس بهبود جایگاه سایت در گوگل را از دست می‌دهد.

7. تولید محتوا

تولید محتوا امروزه بهترین روش برای افزایش رتبه سایت و دریافت بک‌لینک‌های طبیعی است. گوگل به سایت‌هایی که محتوای ارگانیک تولید می‌کنند، توجه زیادی می‌کند و ارزش زیادی برای آن‌ها قائل است. تولید محتوای ارگانیک یکی از بهترین روش‌های بهبود جایگاه سایت در گوگل است.

8. ساختار URL

نشانی صفحه، نخستین چیزی است که موتورهای جست‌وجو آن را بررسی می‌کنند. اگر URL سایت شما به هر دلیلی قبلا جریمه شده باشد، گوگل آن را نشان نخواهد داد. هم‌چنین اگر نشانی به صورت کاملا نامشخص باشد و از کاراکترهای نامعلوم در آن استفاده شود، جریمه می‌کند. بهتر است نشانی صفحه کوتاه و قابل حفظ‌شدن باشد و از کلمات کلیدی اصلی در آن نیز استفاده شود.

9. لینک‌های طبیعی

تبادل لینک بدترین عملی است که مدیران کارنابلد به دنبال آن هستند تا بتوانند رتبه سایت خود را افزایش دهند. ولی بهتر است بدانید که خرید یا تبادل لینک نه‌تنها باعث بهبود جایگاه رتبه سایت در گوگل نمی‌شود بلکه  آن را به شدت جریمه می‌کند. لینک‌های طبیعی که از تولید محتوای ارگانیک به دست می‌آورید، بهترین روش افزایش رتبه سایت است.

علاقه‌مندان برای مطالعه مقالات مرتبط بیشتر در این زمینه می‌توانند به سایت سئوکار به آدرس seokar.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سئوکار

سئوکار در ابتدا فعالیت خود را از یک پروژه تحقیقاتی در گروه کامپیوتر، دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه علوم و تحقیقات تهران با همکاری جمعی از اساتید مجرب و دانشجویان کارشناسی ارشد نرم افزار، شروع نمود. سئوکار در حال حاضر برترین شرکت ایران در زمینه سئو سایت می باشد.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.