اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13960323251726844

دیجیتال مارکتینگ و 10 استراتژی برتر آن در سال 2017

کد: 13960323251726844

https://goo.gl/ZAkNPU

، تهران , (اخبار رسمی): دیجیتال مارکتینگ یک اصطلاح برای بازاریابی محصولات یا خدمات از طریق فناوری‌های دیجیتال است که از طریق هر رسانه دیجیتالی مانند موبایل، صفحات نمایشگر تبلیغاتی و ...امکان‌پذیر است. اگر شما صاحب یک وب‌سایت هستید یا در زمینه تبلیغات اینترنتی فعالیت می‌کنید حتما با دیجیتال مارکتینگ آشنا هستید.

دیجیتال مارکتینگ و 10 استراتژی برتر آن در سال 2017

دیجیتال مارکتینگ با یک برنامه‌ریزی دقیق باعث تغییرات اساسی در کسب و کارها می‌شود.

آیا شما یک استراتژی برای دیجیتال مارکتینگ دارید؟

از سال 2012 در خصوص مقدار استفاده از بازاریابی دیجیتال توسط صاحبان کسب و کار نظرسنجی‌های مختلفی انجام شده است. نتایج این تحقیقات رشد چشم‌گیری در استفاده از دیجیتال مارگتینگ را نشان می‌دهد. تا چند سال پیش حدود دوسوم یا سه‌چهارم کسب و کارها بازاریابی دیجیتال خود را به دلیل آشنانبودن به تکنیک‌های جدید بدون هیچ گونه برنامه‌ای پیش می‌بردند که این مقدار امروزه به 44درصد کاهش پیدا کرده است، البته هرچند که هنوز مقدار بالایی است اما می‌توان امیدوار بود که در چند سال آینده تمام کسب وکارها طبق یک برنامه و استراتژی در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت‌های خود را انجام دهند.

در سال 2017 در خصوص مدیریت دیجیتال مارکتینگ بررسی و تحقیقاتی صورت گرفته است. در شکل زیر می‌توانیم ببینیم که چه مقدار این نوع بازاریابی در سال 2017 مورد استفاده قرار گرفته است:

براساس نتایج تحقیقات بالا شاهد یک رویکرد بهبودیافته در خصوص استفاده از این نوع بازاریابی هستیم و کم‌تر از نیمی از کسب وکارها هنوز از استراتژی دیجیتال مارکتینگ استفاده نمی‌کنند. حال شما جزو کدام دسته هستید؟ اگر می‌خواهید بازار رقابت در سال 2017 را از دست ندهید، بهتر است هرچه سریع‌تر دست به کار شوید و برای خود یک برنامه بازاریابی دیجیتال تنظیم کنید. البته فقط برنامه‌ریزی کافی نیست، باید بدانید که اجرا مهم‌تر از برنامه‌ریزی هستند.

 

توصیه‌هایی برای توسعه استراتژی دیجیتال مارکتینگ

مهم‌تر از داشتن یا نداشتن استراتژی، این است که در برنامه خود جایگاهی را که الان دارید و جایگاهی را که می‌خواهید چند سال بعد به آن دست پیدا کنید در نظر بگیرید و با هم مقایسه کنید. در حقیقت شما باید در برنامه‌ریزی خود هدف، جایگاه و نیازهای خود را تعیین کنید. شما یک برنامه‌ریزی بلندمدت دارید که در سال دهم قصد دارید به آن دست یابید اما باید در برنامه‌ریزی‌های کوتاه‌مدت خود بین این ده سال هدف‌های کوچک‌تری تعیین کنید که با کمک این هدف‌ها بتوانید به هدف بزرگ‌تر دسترسی داشته باشید.

برنامه‌ریزی استراتژی دیجیتالی نیز به همین صورت است. یکی از بهترین نکات آن داشتن ابزارهای اندازه‌گیری است تا این‌که متوجه شوید راهی که انتخاب کرده‌اید برای تبلیغات چه مقدار بازخورد داشته است، مانند ایمیل مارکتینگ؛ شما باید بررسی کنید، چه مقدار از ایمیل‌‌هایی که ارسال می‌کنید خوانده می‌شوند و چه مقدار روی آن‌ها کلیک می‌شود.

هنوز هم بسیاری از شرکت‌ها بازاریابی دیجیتال خود را بدون برنامه پیش می‌برند. بسیاری از شرکت‌ها ارزش رسانه‌های دیجیتال را می‌دانند و بیش‌تر تلاش می‌کنند از شبکه‌های اجتماعی، ایمیل و موارد مرتبط با آن‌ها استفاده کنند چون نتیجه بیش‌تری گرفته‌اند. اما دیجیتال مارکتینگ فقط به این موارد محدود نمی‌شود. در واقع شما باید از قبل پیش‌زمینه‌هایی نیز برای این کار آماده بعد اقدام به آن بکنید.

یک نکته را که حتما باید در نظر داشته باشید این است که شرکت شما هر چقدر که بزرگ یا کوچک باشد به یک برنامه دیجیتال مارکتینگ نیاز دارد، از این‌رو بسیاری شرکت‌ها برای بازاریابی دیجیتال خود یک برنامه بازاریابی دیجیتال منحصر‌به‌فرد دارند.

 

در ادامه می‌خواهیم به مشکلات نداشتن یک استراتژی برای دیجیتال مارکتینگ بپردازیم:

1. بدون جهت بودن

شرکت‌های بدون استراتژی، هیچ گونه هدف استراتژیکی برای به‌دست‌آوردن چیزی که می‌خواهند از طریق آن‌لاین به دست بیاورند، ندارند. از این رو نه می‌توانند مشتریان جدیدی را به دست بیاورند نه میت‌وانند رابطه عمیق و مناسبی با مشتریان فعلی خوب برقرار کنند. اگر شما هیچ هدفی نداشته باشید احتمالا هیچ‌گونه منبعی متناسب با هدف‌تان نخواهید یافت و نخواهید توانست میزان دسترسی به اهداف خود را ارزیابی کنید.

2. شما سهم بازار آن‌لاین خود را نخواهید دانست

اگر شما در خصوص سهم بازار خود هیچ گونه تحقیقی نکنید، نمی‌‌توانید متوجه تقاضای مشتریان شوید و در حقیقت تقاضا و درخواست آنان نادیده گرفته می‌شود. امروزه بازار سنتی با سرعت فراوانی در حال تغییر است و ما شاهد تفاوت در رفتار و شخصیت مشتری، رقبا و انجمن‌های بازاریابی هستیم. برای همین شما باید با آخرین متدهای روز چه در دیجیتال مارکتینگ و چه در تغییرات، اطلاعات خود را به‌روز کنید. دانستن نبض بازار یکی از مهم‌ترین اصول برنامه‌ریزی برای استراتژی است.

3. رقبا سهم بازار را به دست می‌آورند

اگر شما نتوانید سهم بازار را به دست بیاورید، هیچ‌گونه منبعی برای دیجیتال مارکتینگ نداشته باشید و بدون استراتژی و هدف جلو بروید، رقبای شما سهم شما را هم خواهد گرفت و شما دیگر هیچ گونه جایی نخواهید داشت.

4. شما هیچ‌گونه ارائه و پیشنهاد خاص آنل‌این نخواهید داشت

تعریف کردن پیشنهادات و توضیحات محصولات به صورت شفاف برای مشتریان، باعث می‌شود که به راحتی محصولات شما را درک کنند و یک تفاوتی بین شما و بقیه برندها ایجاد شود. این امر مشتریان جدیدی را به سمت شما هدایت می‌کند که در نهایت به خاطر ویژگی محصولات به شما وفادار خواهند بود.

5. مشتریان آن‌لاین خود را به درستی نخواهید شناخت

ابزارهای زیادی برای بررسی وب‌سایت‌تان وجود دارد مانند گوگل آنالیتیک و.. اما هیچ کدام از این‌ها نمی‌توانند اطلاعات دقیقی از مشتریان به شما بدهند، البته ممکن است مثلا مقدار جست‌وجوی کلمات کلیدی را به دست بیاورید اما به شما هیچ گونه اطلاعاتی  در خصوص اخلاق مشتریان و نحوه خرید آنها نمی‌دهد. شما باید از ابزارهای دقیق‌تر که خود طراحی می کنید استفاده کنید مانند فرم تماس یا فرم‌های نظرسنجی که نوع علاقه و میزان خرید آنها رابسنجید.

6. کسب و کارتان از هم می‌پاشد

مهم‌ترین ویژگی در کسب و کار اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ، صبر است. البته شیوه‌های زیادی برای دورزدن و بهتر کردن کسب و کارتان از راه‌های میان‌بر وجود دارد اما این را بدانید که اگر شما سایت خود را بدون برنامه و خیلی سریع بالا ببرید گوگل وب سایت شما را جریمه می‌کند و رتبه شما تنزل پیدا خواهد کرد و دیگر هیچ‌گاه نمی‌توانید به رتبه قبلی خود بازگردید.

7. قراردادن بودجه کافی 

اگر شما برای برنامه‌ریزی دیجیتال مارکتینگ خود منابع کافی در اختیارتان نباشد و از مهارت لازم برای این‌کار را نداشته باشید، به سختی می‌توانید در بازار رقابتی دوام بیاورید و به تقاضای مشتریان پاسخ دهید.

8. هدر رفتن پول و زمان

شما ممکن است که منابع کافی هم در اختیار داشته باشید اما ندانید چگونه این منابع را استفاده کنید و هیچ‌گونه استراتژی نداشته باشید. در این صورت شما نه تنها نمی‌توانید از منابع خود استفاده بهینه کنید بلکه پول و زمان خود از دست خواهید داد. حتی شرکت‌های بزرگ که سازمان‌ها و بخش‌های مختلفی دارند باید بیش‌تر در این باره تحقیق و بررسی کنند.

9. هیچ پیشنهاد جدیدی نخواهید داشت و مانند یک فروشگاه معمولی فعالیت خواهید کرد

اگر شما به برندها و وب‌سایت‌های معروف نگاه کنید، مشاهده می‌کنید که آن‌ها هر دفعه روند بازاریابی دیجیتال خود را عوض می‌کنند یعنی پیشنهاد ویژه‌ای را ارائه می‌دهند و سعی می‌کنند که وب‌سایت خود از حالت تکراری دربیاورند. اگر کاربر وارد وب‌سایت شما شود و هیچ‌گونه مطلب جدیدی را پیدا نکند، وب‌سایت شما را یک وب سایت متروکه فرض خواهد کرد و در ضمن به دلیل به‌روز‌نشدن از طرف گوگل جریمه خواهید شد.

10. وب سایت شما بهینه‌سازی نخواهد شد

هر شرکت برای خود اصول و قواعدی برای تجزیه و تحلیل دارد.  اگر استراتژی دیجیتال مارکتینگ شما قادر باشد حقوق ابتدایی را برآورده سازد می‌توان امیدوار بود که سایر جنبه‌های کلیدی مانند جست‌وجوی بازاریابی، تجربه کاربری، ایمیل و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی هم به خوبی پیش روند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سئوکار

سئوکار در ابتدا فعالیت خود را از یک پروژه تحقیقاتی در گروه کامپیوتر، دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه علوم و تحقیقات تهران با همکاری جمعی از اساتید مجرب و دانشجویان کارشناسی ارشد نرم افزار، شروع نمود. سئوکار در حال حاضر برترین شرکت ایران در زمینه سئو سایت می باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]