اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13960426254606844

نکات طلایی برای قرارگرفتن در رتبه اول گوگل

کد: 13960426254606844

https://goo.gl/BXEUZf

، تهران , (اخبار رسمی): رتبه اول گوگل در نگاه اول نیز یک جایگاه ایده‌آل برای هر کسب و کاری است. اما اگر بخواهیم تخصصی به آن بپردازیم، یعنی از دید افرادی که در زمینه سئو فعالیت می‌کنند، کاملا متفاوت می‌شود. هدف تمام سئوکاران این است که بتوانند کاری کنند تا لینک سایت آن‌ها در صفحه اول گوگل قرار بگیرد.

رتبه اول گوگل - نکات طلایی جهت قرار گرفتن در این جایگاه

در چند سال گذشته سازوکار موتور جست‌وجو گوگل تغییرات بسیاری داشته است و سایت‌هایی را که قصد دارند با تکنیک‌های سیاه خود را در لینک برتر قرار دهند، جریمه می‌کند.

 رتبه اول گوگل به بسیاری از معیارها بستگی دارد و برای آن باید تلاش‌های زیادی صورت گیرد.

قبلا اگر قصد داشتید که در صفحه اول یا رتبه اول گوگل قرار بگیرد، فقط کافی بود چند بار و آن هم به تعداد زیاد واژه‌های کلیدی مرتبط را به کار ببرید، آن‌وقت سریع در صفحه اول قرار می‌گرفتید، اما در چند سال گذشته سازوکار موتور جست‌وجو گوگل تغییرات بسیاری داشته است و سایت‌هایی را که قصد دارند با تکنیک‌های سیاه خود را در لینک برتر قرار دهند، جریمه می‌کند. در ادامه قصد داریم تا روش‌هایی را که به شما کمک می‌کند تا در رتبه اول گوگل قرار بگیرید بیان کنیم.


1. ساختار سایت

اول از همه باید ساختار سایت خود را دقیقا مشخص کنید. ساختار سایت یعنی یعنی این‌که تمام المان‌ها و تگ‌ها به درستی به کار رفته باشند. استفاده از تگ‌های html5 امروزه تاثیر بسیار زیادی در رتبه سایت دارد و آن‌هایی که از دستورات قدیمی استفاده می‌کنند، برای این‌که نمی‌توانند ساختار مناسبی را به کار ببرند، سایت آن‌ها کم‌تر از نظر سئو رشد خواهد کرد.

 

2. طراحی رسپانسیو

امروزه با گسترش استفاده از موبایل و تبلت، بیشتر کاربران تمام فعالیت‌های اینترنتی خود را از طریق همین ابزارها انجام می‌دهند. پس بسیار مهم است که سایت شما به درستی در این ابزارها نمایش داده شود. به غیر از تاثیری که این مسئله می‌تواند روی جذب کاربران داشته باشد، مسئله دیگر تاثیر مثبت آن در گوگل است. از نظر موتور جست‌وجو گوگل، آن سایت‌‌هایی که از طرح رسپانسیو پیروی می‌کنند، شانس بیشتری برای قرار گرفتن در رتبه اول گوگل دارند.

 

3. چگالی واژگان کلیدی

همان‌طورکه بیان کردیم، قبلا اگر واژه‌ای را زیاد در سایت خود به کار می‌بردید، سریعا در صفحه اول گوگل قرار می‌گرفتید ولی امروزه الگوریتم موتور جست‌وجو گوگل تغییرات بسیار زیادی نسبت به گذشته داشته است و بیشتر از درصد خاصی را جریمه می‌کند. اصولا چگالی واژگان کلیدی باید بین یک تا سه درصد باشد و این چگالی باید در پاراگرا‌ف‌های اولیه بیشتر باشد.

 

4. محتوای با کیفیت

امروزه همه وبلاگ‌نویسان می‌‌دانند که محتوا پادشاه است و بهترین روش جذب کاربران جدید، همین محتواست. موتور جست‌وجو گوگل بیشتر از هر چیزی به محتوای با کیفیت و ناب و بدون کپی اهمیت زیادی می‌دهد و آن‌هایی را که از محتوای کپی‌شده استفاده می‌کنند، جریمه سختی می‌کند.

 

5. عکس‌های بی‌کیفیت و بهینه‌سازی نکردن آن‌ها

شاید در نگاه اول این مسئله تاثیری در رتبه اول گوگل نداشته باشد ولی باید گفت که در واقع یک فکر اشتباه است. عکس‌‌های بی‌کیفیت علاوه بر این‌که می‌تواند تاثیر منفی روی جذب کاربران داشته باشد، گوگل هم آن را نادیده می‌گیرد. اصولا کسی که از عکس‌های بی‌کیفیت استفاده می‌کند، هیچ‌گونه بهینه‌سازی برای عکس‌های خود انجام نمی‌دهد. یعنی از تگ‌های alt و title که در قسمت جست‌وجوی عکس موتور جست‌وجوی گوگل تاثیرگذار است، استفاده نمی‌شود. همان‌طور که می‌دانید، این قسمت با بررسی این دو تگ انجام می‌شود.

 

6. به‌اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

یکی از راه‌‌های انتشار مطالب، اشتراک‌گذاری آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی است. مهم‌ترین شبکه‌های دریافت بک‌لینک ارزش بسیار بالایی برای موتور جست‌وجو گوگل دارند. این شبکه‌های اجتماعی شامل توییتر، فیس بوک، گوگل پلاس و لینکدین هستند. هر بک‌لینکی که از این شبکه‌ها دریافت شود، تاثیر بسیار زیادی در افزایش رتبه سایت گوگل دارد.

 

7. پست مهمان

پست مهمان را نباید با تبادل لینک اشتباه بگیرید. در پست مهمان شما مطلبی را به صورت رایگان و مطابق با هدف آن سایت می‌نویسید و به عنوان بلاگ در سایت مهمان خود قرار می‌دهید. در انتها این اجازه را دارید که منبع اصلی را در سایت خودتان به صورت لینک‌شده قرار بدهید. در واقع مطلبی که شما برای آن سایت می‌نوسید، کاملا منحصر به فرد و تخصصی است و برای مالک آن است.

 

8. فروم‌ها

فروم‌ها دیگر مکان‌هایی هستند که می‌توانند تاثیر بسیار مثبتی برای رتبه سایت در موتور جست‌وجو گوگل داشته باشند. البته هرچند در چند سال اخیر شاهد کاهش فعالیت فروم‌ها بوده‌ایم اما رتبه‌های بالای آن‌ها و دریافت بک‌لینک از آن‌ها به مراتب تاثیر کمتری از شبکه‌های اجتماعی نخواهد داشت. فقط نکته‌ای که باید در فروم‌ها رعایت کنید، این است به قوانین هر فروم کاملا احترام بگذارید.

 

9. بهینه‌سازی رابط کاربری

رابط کاربری یعنی این‌که کاربران بتوانند به راحتی در سایت شما پیمایش کنند. اگر ساختار سایت شما که در اول از همه بیان شد مناسب نباشد، کاربر نمی‌تواند به راحتی مطالب مورد نیاز خود را پیدا کند و از این رو سریعا وب‌سایت را ترک خواهد کرد که یک تجربه کاربری بد هم برای او ایجاد می‌کند. این مسئله یعنی ترک سریع باعث افزایش بونس‌ریت و کاهش رتبه در موتور جست‌وجو گوگل خواهد داشت و رتبه اول گوگل عملا قابل دست یافتن نخواهد بود.

 

10 . استفاده درست از تگ‌ها

این مهم‌ترین نکته است. یعنی این‌که شما از تگ‌های مهم در ساختار سایت خود استفاده کنید. تگ‌هایی مانند Hها به صورت عنوان، تاثیر مهمی برای به دست آوردن رتبه اول گوگل را خواهند داشت. شناخت و به کاربردن درست آن‌ها و استفاد‌ نکردن از تگ‌هایی که باعث جریمه می‌شوند (مانند table) از جمله این موارد است.

منبع: سایت سئوکار

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سئوکار

سئوکار در ابتدا فعالیت خود را از یک پروژه تحقیقاتی در گروه کامپیوتر، دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه علوم و تحقیقات تهران با همکاری جمعی از اساتید مجرب و دانشجویان کارشناسی ارشد نرم افزار، شروع نمود. سئوکار در حال حاضر برترین شرکت ایران در زمینه سئو سایت می باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]