اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13960502255376844

سه اشتباه‌ کشنده سئو در ملاقات اولیه با مشتری

کد: 13960502255376844

https://goo.gl/p3Zu41

، تهران , (اخبار رسمی): شناخت مشتری در نگاه اول کار یک روانشناس است و سئوکار اصلا روانشناس نیست که بخواهد مشتری را در نگاه اول بشناسد ولی اگر باتجربه باشد، سریعا می‌تواند آن‌ها را براساس نیازهایشان و دیگر مسائل به دسته خاصی نیز تقسیم کند. ولی روی صحبت ما این جا با تازه‌کاران است.

اشتباه سئو - سه اشتباه کشنده در ملاقات اولیه با مشتری

شناخت مشتری در نگاه اول کار یک روان‌شناس است اما سئوکار اگر باتجربه باشد، می‌تواند مشتری‌ها را براساس نیازهای‌شان و دیگر مسائل به دسته‌های خاصی تقسیم کند.

فرض کنید که شما دارای یک شرکتی هستید که خدمات طراحی سایت و سئو را ارائه می‌دهید. خب مسلما اولین کاری که انجام می‌دهید، یک وب‌سایت برای خود طراحی و سعی کنید با رعایت اصول سئو، آن را در صفحه اول گوگل قرار بدهید. بعد از این‌که موفق شدید آن را به جایگاه اول ارتقا بدهید، کم کم زنگ‌خور شرکت شما زیاد می‌شود و افراد زیادی در خصوص خدمات شما و نحوه قیمت سوال می‌پرسند. به جرات می‌توان گفت که هیچ وقت نباید انتظار داشت 100 درصد این تماس‌ها به مشتری نهایی ختم شود، بلکه این امر بستگی به خودتان دارد که تا چه حد بتوانید، افراد را با برنامه‌ای که به او ارائه می‌دهید، جذب کنید. در این بین بعضی از افراد درخواست قرار ملاقات حضوری با شما می‌کنند و اینجاست که کار اصلی شما به عنوان صاحب شرکتی که سئوکار است، شروع می‌شود.

استرس همیشه با صاحب شرکت در اولین ملاقاتی که با مشتری دارد، وجود دارد. ممکن است که او بارها تجربه صحبت‌کردن با افراد مختلفی را در حوزه کاری خود داشته باشد، اما این را باید بدانید و در واقع شما هم باید بدانید، هر فردی خصلت خاص خود را دارد، پس داشتن استرس در این حوزه، تا حدی طبیعی است.

این‌که مشتری جدید چه خصلتی دارد، دقیقا چه چیزهایی می‌خواهد، راه‌های نفوذ و غلبه بر او چیست، احتمال قبول‌کردن پروژه و نکات دیگر از مواردی است که ممکن است فکر شما را تا شروع قرار درگیر کند. قبل از این‌که وارد جلسه شوید، اول از همه باید به ظاهر خود برسید. لازم نیست که از لباس‌های گران‌قیمت استفاده کنید. اتفاقا هرچه ساده‌تر بپوشید، بهتر است اما آراسته و اگر هم از ادکلن‌های خوش‌بوکننده استفاده کنید، خیلی هم بهتر است.

داشتن کارت ویزیت که اطلاعات شخصی شما کاملا روی آن نوشته‌شده‌باشد، دانستن اطلاعات دقیق از سایت‌ها و تکنیک‌های به‌روز، بررسی سایت‌های مشابه رقیبان آن‌ها، در نظر گرفتن چند دامنه قیمت که بتوانید آن‌ها را متقاعد کنید، از مواردی هستند که حتما باید قبل از جلسه آماده کنید. در واقع فرض کنید که قرار است که یک کنفرانس خبری بدهید و باید از قبل همه دستورات و نکات را آماده کنید.

در ادامه این مقاله قصد داریم تا سه اشتباه سئو که ممکن است در اولین جلسه و قرار خود با مشتری جدید اتفاق افتد و منجر به از دست رفتن او شود، بیان کنیم.


1. او را نشناسید و هرچه گفت بگویید چشم

شناخت مشتری در نگاه اول کار یک روان‌شناس است و سئوکار اصلا روا‌ن‌شناس نیست که بخواهد مشتری را در نگاه اول بشناسد ولی اگر باتجربه باشد، سریعا می تواند آن ها را براساس نیازهای‌شان و دیگر مسائل به دسته خاصی نیز تقسیم کند.

مسلما افرادی که تجربه زیادی در این خصوص ندارند، نه شناختی از مشتری دارند و نه می‌دانند که چگونه می‌توانند در شرایط مختلف بر مشتری غالب شوند. یک از اشتباهات مهلکی که افراد تازه کار انجام می‌دهند، این است که در قبال هر درخواست مشتری به هیچ وجه از عبارت «نه» استفاده نمی‌کنند. برای مثال فرض کنید که مشتری دارید که در زمینه داروسازی کار می‌کند. او از شما می‌خواهد که در زمان یک هفته در صحفه اول گوگل قرار بگیرد و چون شما تازه‌کار هستید و برای این‌که او را از دست ندهید، سریعا قبول می‌کنید. در واقع با این اشتباه شما مرگ کاری خود را رقم زده‌اید. برای کلمات عمومی مانند داروسازی یک هفته که هیچ، حداقل شش ماه زمان نیاز است تا او فقط بتواند در جایگاه دهم قرار بگیرد.

پس قبل از این‌که به هر درخواست جوابی بدهید، آن را بسنجید که آیا از نظر منطقی امکان انجام آن وجود دارد یا خیر مانند تخفیف‌های زیاد. نگران از‌دست‌رفتن مشتری نباشید، زیرا اگر نتوانید درخواست غیرمنطقی آن‌ها رابه درستی انجام دهید او برای شما تبلیغ منفی انجام خواهد داد.

 

2. مزایای کاری خود را بیان نکنید

یکی دیگر از اشتباهات مهلک این است که به هیچ وجه مزایای کاری خود را بیان نکند. اگر او شماره شرکت شما از اینترنت پیدا کرده است، پس مطمئن باشید این بزرگ‌ترین مزیت کاری شما است یعنی چه؟ یعنی این‌که سایت شما آن‌قدر از نظر سئو قوی بوده است که او به محض جست‌وجوی عباراتی خاص مانند سئو، اول لینک سایت شما را دیده است. پس این مهم‌ترین مزیت کاری شماست مه می‌توانید در جلسه اول بر آن تاکید کنید.

خود را به هیچ وجه در جلسه اول دست کم نگیرید. تمامی مزیت‌های کاری و جایزه‌هایی را که در این مدت به دست آورده‌اید و هم‌چنین مشتریان خود، مخصوصا آن‌هایی که را برند هستند، در جلسه اول معرفی کنید، البته فقط قوی‌ترها را. با این روش دیگر مشتری نمی‌تواند نسبت به قبول‌نکردن خدمات شما تردید کند مگر اینکه دنبال کار ارزان باشد!!!

 

3. تضاد در گفته‌ها

بدتر از هرچیزی، تضاد در گفته‌های‌تان است. متاسفانه این مسئله در بین سئوکاران بیش‌تر از همه به چشم می‌خورد. مثلا شما بیان کنید که ما با تمامی اصول سئو آشنا هستیم بعد او از شما یک سوال تکنیکی را بپرسد و شما نتوانید به درستی پاسخ او را بدهید. ما اگر شما جای شما بودیم، سریعا جلسه را ترک می‌کردیم و به قول معروف با یک خداحافظی مشتری خود را بیش‌تر خوشحال می‌کردیم که شخصی در مقابل اوست که اطلاعاتش کم‌تر از اوست.

تضاد دیگر در قیمت‌دهی است. برای مثال شما بیان کردید که می توانید با یک میلیون تومان سایت بزنید بعد در آنجا بیان کنید که نه ما یک میلیون سایت نمی زنیم فقط فلان کارها را انجام می دهیم. این تضاد باعث از بین رفتن اعتماد مشتری می شود. پس دقت کنید، همانطور که بیان کردیم حتما با آمادگی کامل وارد شوید و سعی کنید و از قبل تمامی موارد و ابزارها را مانند نمونه کارها، قراردادها و غیره را همراه خود ببرید.

منبع:http://seokar.com/news/seo-mistakes

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سئوکار

سئوکار در ابتدا فعالیت خود را از یک پروژه تحقیقاتی در گروه کامپیوتر، دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه علوم و تحقیقات تهران با همکاری جمعی از اساتید مجرب و دانشجویان کارشناسی ارشد نرم افزار، شروع نمود. سئوکار در حال حاضر برترین شرکت ایران در زمینه سئو سایت می باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]