اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13960521257276844

نکات مهم در نوشتن محتوای مبتنی بر سئو

کد: 13960521257276844

https://goo.gl/m3VeBE

، تهران , (اخبار رسمی): امروزه نوشتن محتوا مبتنی بر سئو یکی از بهترین و سریع‌‌ترین روش‌ها و تکنیک‌ها به‌ منظور افزایش رتبه وب‌‌سایت است. اکثر سئوکاران به افرادی که قصد راه‌اندازی یک سایت و قرار گرفتن آن در صفحه اول گوگل را دارند، توصیه می‌کنند که به‌جای صرف هزینه‌گزاف مانند تبلیغات، سعی در نوشتن محتوا مبتنی بر سئو کنند.

نوشتن محتوا - نکات مهم در نوشتن محتوای مبتنی بر سئو
نوشتن محتوا - نکات مهم در نوشتن محتوای مبتنی بر سئو

نوشتن محتوای مبتنی بر سئو دارای تکنیک‌هایی است، از جمله این‌که هر محتوایی که قصد نوشتن آن را دارید، فقط باید روی یک کلمه کلیدی متمرکز باشد.

نکات نوشتن محتوا مبتنی بر سئو

1. انتخاب کلمه کلیدی

هر محتوایی که قصد نوشتن آن را دارید، فقط باید روی یک کلمه کلیدی متمرکز باشد. از این لحاظ کلمه فقط را به‌ کار برده‌ایم که بهتر می‌توان مطلب را برای هدفی که در نظر دارید، بهینه کند. در واقع، این کلمه کلیدی است که موضوع اصلی محتوای شما را تعیین می‌کند. آیا شما تابه‌حال دیده‌اید که نویسنده مقاله‌ای بتواند چند موضوع را کاملاً تحت پوشش قرار دهد؟ برای همین اول‌ از همه باید نسبت به نوع و هدف محتوایی که قصد نوشتن آن را دارید، کلمه کلیدی متناسب را تعیین کنید که دارای ویژگی‌های زیر را باید در نظر بگیرید:

آیا متناسب با هدف محتوای سایت است؟
آیا توسط بیشتر کاربران مورد جست‌وجو قرار می‌گیرد؟
میزان رقابت در این کلمه کلیدی چقدر است؟
آیا بهتر است که کلمه کلیدی را ترکیبی انتخاب کنیم یا تکی؟
حالت نوشتن آن باید چگونه باشد؟

برای مثال ما مقاله تولید محتوا را که قبلاً نوشته بودیم در این کلمه در رتبه اول گوگل قرار دارد؛ کلمه کلیدی اصلی متن را تولید محتوا قرار داده‌ایم و سعی کرده‌ایم به‌گونه‌ای کلمه را به کار ببریم که بهترین بازخورد را به ما بدهد.

2. انتخاب کلمه کلیدی ثانویه

کلمه کلیدی ثانویه، یعنی کلماتی که مرتبط با کلمه کلیدی اولیه هستند اما نویسنده نباید روی این نوع کلمات در متن خود تأکید کند، بلکه هدف آن فقط کمک به مخاطب و گوگل است تا بهتر بتواند موضوع اصلی را درک کند و محتوای مناسب دیگر را پیدا کند. برای اینکه ازنظر گوگل اشتباهی بین کلمه اولیه و ثانویه رخ ندهد، نکات زیر را بهتر است رعایت کنید:

کلمه کلیدی اولیه را در مکان‌های اصلی متن مانند عنوان‌ها، پاراگراف‌های اولیه به کار ببرید.
کلمه کلیدی اولیه را بولد یا ایتالیک کنید.
هیچ‌گاه کلمه کلیدی اولیه را به محتوای قسمت‌های دیگر لینک ندهید، بلکه این کار با کلمات کلیدی ثانویه انجام دهید.

اگر بخواهیم که کلمات کلیدی ثانویه را به‌گونه‌ای تعریف کنیم، می‌توانیم بگوییم که کلماتی هستند که شما در متن خود به کار می‌برید اما هدف شما اول کمک به درک بهتر مطلب و لینک‌دهی آن به دیگر محتوای سایت است. در واقع کلمات کلیدی ثانویه به نوشتن محتوای مبتنی بر سئو کمک زیادی خواهد کرد.

3. برای کاربران بنویسید نه موتورهای جست‌وجو

درست است که ما تأکید می‌کنیم، از کلمات کلیدی در متن خود استفاده کنید اما به این معنی نیست که کاربران با خواندن محتوای شما در هر خطی کلمه کلیدی را مشاهده کنند. چگالی کلمات کلیدی بین 1 تا 3 درصد است و بیشتر از آن، هجو بی‌مورد است که نه‌تنها کیفیت محتوای شما را کاهش می‌دهد، بلکه از نظر گوگل به خاطر استفاده بیش‌ازحد، سایت‌تان جریمه خواهد شد. پس به‌ صورت ماهرانه و در مکان‌های درست مانند عنوان‌ها سعی در استفاده از کلمات کلیدی داشته باشید.

اول‌ از همه متن خود را برای کاربر بنویسید و سپس در بررسی و مرور آن، کلمات کلیدی خود را قرار دهید.

4. بیش از 300 کلمه بنویسید

تابه‌حال شده است که مقاله‌ای را مطالعه کنید که کمتر از 300 کلمه داشته باشد و بتواند اطلاعات مفیدی را به شما ارائه بدهد؟ برای اینکه از نظر گوگل یک محتوای مبتنی بر سئو نوشته باشید، حداقل یک مقاله باید 300 کاراکتر باشد تا هم از نظر کاربران یک مقاله نوشته باشید و هم اینکه گوگل آن را به‌حساب بیاورید. گوگل محتواهای خیلی کوتاه را حتی ایندکس هم نمی‌کند.

ازنظر ما، یک مقاله باید حداقل 700 کاراکتر داشته باشد.

5. استفاده از کلمات کلیدی در مکان‌های درست

کلمه کلیدی اگر در مکان درست به کار نرود، نمی‌تواند آن نتیجه‌ای را که مدنظر شماست، داشته باشد. همان‌طور که گفتیم که درصد چگالی کلمه کلیدی بین 1 تا 3 درصد است و بیشتر از آن باعث جریمه گوگل می‌شود. مکان‌هایی که باید کلمات کلیدی را در آنجا به کار ببرید، عبارت است از:

عنوان اصلی

یکی از اولین مکان‌هایی که گوگل در ایندکس محتوا بررسی می‌کند، عنوان است. در واقع یکی از نکات نوشتن محتوا مبتنی بر سئو است. کلمه کلیدی را حتماً باید در عنوان به کار ببرید. همچنین سعی کنید آن را اول عنوان و به‌ صورت تک بنویسید. همچنین بهتر است که انگلیسی آن را هم نیز استفاده کنید. برای مثال دو عنوان زیر را در نظر بگیرید:

25 روش تولید محتوا

تولید محتوا – 25 روش content marketing

در حالت دوم شما علاوه بر اینکه کلمه کلیدی را در ابتدا به‌ کار برده‌اید، انگلیسی آن را نیز قرارداده‌اید؛ در واقع دو بار استفاده‌ شده است اما چون یکی به‌ صورت انگلیسی است، از نظر گوگل مشکلی ایجاد نمی‌کند ولی تأثیر مثبتی در جست‌وجوی گوگل دارد.

پاراگراف‌های ابتدایی و انتهایی

درصد کلمات کلیدی در پاراگراف‌های ابتدایی و انتهایی نسبت به‌ کل متن بهتر است که بیشتر باشد. در پاراگراف انتهایی که بخش نتیجه‌گیری است، به کار بردن کلمه کلیدی این مفهوم را به موتور جست‌وجوگر گوگل می‌رساند که شما قصد نداشته‌اید با به کار بردن آن در ابتدا، به‌نوعی قوانین را دور بزنید بلکه واقعاً به تولید محتوای ناب پرداخته‌اید.

عناوین میانی

به کار بردن کلمات کلیدی در عناوین میانی خیلی مهم است. اولاً به کاربران زیر عنوان به دسته‌بندی مطلب شما کمک بسیاری می‌کند که باعث راحت‌تر خوانده شدن مطلب توسط کاربران می‌شود و دوم اینکه زیرعنوان‌ها تأثیر مثبتی در سئو سایت دارد البته دقت کنید که زیرعناوین باید در تگ‌های H قرار بگیرید. یک مثال زیر عنوان، همین عناوین داخلی هستند که با عدد ما در این متن مشخص کرده‌ایم. البته همیشه نمی‌توان از کلمات کلیدی در زیر عنوان‌ها استفاده کرد.

متاتگ توضیحات

امروزه این متاتگ، ارزشمندترین متاتگ گوگل است و گوگل خیلی به آن دقت می‌کند. این متاتگ قوانین دارد که باید حتماً آن را رعایت کنید مثلاً حداکثر طول کاراکتر آن 165 کاراکتر است و همچنین توصیه می‌کنیم که حتماً دو بار کلمه کلیدی اصلی را در آن به کار ببرید. نکته خیلی اینکه، بهتر خلاصه اصلی را در این نوع متاتگ استفاده کنید، زیرا کاربران قبل از کلیک روی لینک صفحه نتایج جست‌وجو، اول‌ از همه این تگ را می‌خوانند و اگر مطلب آن را مغایر با عبارت موردنیاز بدانند، هیچ‌گاه وارد صفحه شما نمی‌شوند.

6. محتوای ناب و بدون تکرار بنویسید

گوگل از محتوای کپی‌شده دیگر سایت‌ها به‌ شدت متنفر است تا جایی که اگر دریابد، سایتی مطالب دیگر سایت را کپی می‌کند، به‌شدت جریمه می‌کند و آن را در لیست سیاه قرار می‌دهد و نوشتن محتوا مبتنی بر سئو نمی‌داند. اگر می‌خواهید که مورد جریمه گوگل قرار نگیرید، حتماً منبع اصلی را انتهای متن به کار ببرید، البته ذکر عنوان منبع به‌تنهایی کفایت نمی‌کند و باید با استفاده از تگ‌هایی این مسئله را به گوگل بیان کنید؛ درواقع سورس اصلی را در آن تگ‌ها قرار دهید.

7. اشتباهات دستور زبان و املایی نداشته باشید

یکی از بدترین موارد برای یک نویسنده مطلب، داشتن اشتباهات املایی و دستور زبانی است. وجود حتی یک اشتباه کوچک، می‌تواند تجربه بدی را برای کاربر ایجاد کند که کاربر به خود بگوید، مطالب این سایت توسط هیچ شخصی کنترل نمی‌شود و صرفاً هدف آن‌ها نوشتن متن بوده است. حتی داشتن این اشتباهات در گوگل تأثیرگذار است . اگر قصد نوشتن محتوا مبتنی بر سئو را دارید، صرفاً نباید به کلمات کلیدی جایگاه آن‌ها دقت کنید، بلکه مواردی مانند این‌ها هم هرچند ریز، اما تأثیرگذار هستند.

8. لینک‌دهی داخلی و خارجی

ارتباط داخلی بین صفحات، یکی از نکات مهمی است که در سئوسایت تأثیر بسزایی دارد. این ارتباط داخلی نه‌تنها می‌تواند کاربران را به صفحات مرتبط دیگر هدایت کند، بلکه ازنظر گوگل هم ارزشمند است. البته این مسئله دو شرط دارد:

صفحاتی که به هم لینک داده می‌شوند، ازنظر موضوع با هم دارای ارتباط باشند.
هیچ‌کدام از صفحات قبلاً توسط گوگل مورد جریمه قرار نگرفته باشند.

ارتباط به سایت‌های دیگر همانند لینک داخلی است. بیشتر از لینک خارجی برای معرفی منبع اصلی مطلب استفاده می‌شود. نکته خیلی مهم این است که لینک خارجی را به‌صورت نوفالو کنید تا اگر صفحه منبع اصلی به هر دلیلی از دسترس خارج شد یا گوگل سایت اصلی آن را جریمه کرد، تأثیری منفی بر رتبه وب‌سایت شما نداشته باشد.

9. استفاده از برچسب

برچسب‌ها امروزه دیگر هیچ جایگاهی در سئو ندارند و می‌توان گفت در تکنیک محتوای مبتنی بر سئو بی‌اثر هستند اما برای دسته‌بندی مطالب کاملاً مفید هستند. بهتر است که چند برچسب اصلی را تعریف کنید و تمامی مطالب خود را در این برچسب‌ها قرار دهید. البته درست است که دیگر برچسب‌ها هیچ اثری ندارند، اما وقتی روی آن‌ها کلیک می‌کنید، دارای یک صفحه هستند که این صفحه در گوگل ایندکس می‌شود، پس بهتر است که نکات مهم گوگل را در ساختار آن‌ها رعایت کنیم.

10. استفاده از عبارت و کلمات کلیدی در تگ‌های Alt و تایتل عکس

گوگل چندین حالت جست‌وجو را برای کاربران خود ایجاد کرده است که یکی از این حالت‌ها، جست‌وجوی عکس است. جست‌وجوی عکس در گوگل با استفاده از تگ Alt انجام می‌شود. پس خیلی مهم است که کلمات کلیدی اصلی آن صفحه را در این تگ به کار ببرید، زیرا هرچه رتبه سایت بالاتر باشد و کلمه کلیدی اصلی در آن‌ها به کار گرفته شود، شانس نشان‌داده‌شدن عکس‌ها در بالا، بیشتر خواهد بود.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سئوکار

سئوکار در ابتدا فعالیت خود را از یک پروژه تحقیقاتی در گروه کامپیوتر، دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه علوم و تحقیقات تهران با همکاری جمعی از اساتید مجرب و دانشجویان کارشناسی ارشد نرم افزار، شروع نمود. سئوکار در حال حاضر برترین شرکت ایران در زمینه سئو سایت می باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]