کد: 13961112279586844

گوگل طول متا تگ توضیحات را به 320 کاراکتر افزایش داد

کد: 13961112279586844

https://goo.gl/mWJ5p5

، تهران ، (اخبار رسمی): یکی از بزرگترین تغییرات اخیر گوگل تغییر تعداد کاراکترهای توضیحات متا صفحات است. تعداد کاراکترهای توضیحات متا به 320 افزایش پیدا کرده است.

گوگل طول متا تگ توضیحات را به 320 کاراکتر افزایش داد!
گوگل طول متا تگ توضیحات را به 320 کاراکتر افزایش داد

تغییر دادن تمامی متا تگ توضیحات امکان پذیر نیست؛ به هر حال توصیه می شود که حتما بعد از این، تعداد کاراکترهای متا تگ توضیحات خود را به 320 افزایش دهید

افزایش کاراکترهای متا تگ توضیحات یک تغییر خیلی بزرگ و مهمی‌ در سئو سایت به حساب می‌آید؛ زیرا یکی از معیارهای مورد اهمیت گوگل در جستجو و پیدا کردن سایت، بررسی همین متا تگ بوده است و محدودیت کاراکترها باعث شده بود که افراد برای نوشتن خلاصه‌ای از مطلب که هم برای فهم کاربر مفید باشد و هم بتوانند اصول سئو را به درستی رعایت کنند، مشکلاتی ایجاد کرده بود. ازاین رو گوگل در ماه پیش اعلام کرد که در تعداد کاراکترهای این متا تگ تغییراتی را به وجود آورده است.

چه چیزی و به چه شیوه‌ای تغییر پیدا کرده است؟

گوگل قبلا به تمامی‌ متخصصان سئو تاکید کرد که حتما به متا تگ توضیحات توجه ویژ‌ ای داشته باشند. در بلاگ گوگل در مورد این متا تگ نوشته شده است که شما می‌توانید خلاصه ای از مطلب خود را در آن بنویسید. وقتی که کاربری عبارتی را مورد جستجو قرار می‌دهد، گوگل عنوان و این متا تگ را بررسی می‌کند و در صورتی که مفهوم و نوشته مطابق با عبارت کاربر باشد، در صفحه نتایج خود نشان می‌دهد؛ به طوری که کاربر می‌تواند در نتایج جستجو این دو تگ را مشاهده کند و در صورتی که توضیحات آن مطابق با پاسخ سوال او بود، وارد لینک می‌شود.

قبلا تعداد مجاز کاراکترهای متا تگ توضیحات 165 کاراکتر و حالت بهینه آن 155 کاراکتر بود و اگر کسی بیش تر از این مقدار می‌نوشت، گوگل کاراکترهای اضافی را با نقطه چین نمایش می‌داد؛ زیرا مسئول سایت این قانون را رعایت نکرده و بیش از حد مجاز استفاده کرده بود، لینک صفحه را مورد جریمه قرار می‌داد.

این محدودیت تعداد کاراکتر باعث وجود مشکلاتی برای مسئولان سایت شده بود. در بعضی از مواقع، نوشتن خلاصه ای از مطلب در 165کاراکتر خیلی سخت بود و بیشتر سئوکاران  را به دردسر می‌انداخت. از آنجا که توصیه می‌شود تا دوبار کلمه کلیدی را در این متا تگ به کار ببرید، حتی به کار بردن یکبار آن هم مشکل بود. به هرحال گوگل، تعداد کاراکترهای را به 320 افزایش داد.

در وبلاگ سایت Search Engine Watch، به نقل از گوگل نوشته است: «ما تغییرات کوچکی را در تعداد کاراکتر متا تگ توضیحات اعمال کرده‌ایم و آن این است که کاربران می‌توانند تا 320 کاراکتر را تایپ کنند و ما هم قادر خواهیم بود در صفحه نتایج، تا 320 کاراکتر را نشان بدهیم. البته قبلا ما محدودیتی در مقدار نوشتن کاراکترهای این تگ نداشتیم؛ ولی فقط 165 تای اول را نمایش می‌دادیم. البته شما لازم نیست که حتما 320 کاراکتر بنویسید، به عبارتی دیگر اگر توضیحات شما کافی بود، نیازی نیست که حتما آن را پرکنید. تمام قوانین مانند قبل است. اگر شما متا تگ را در کدنویسی خود خالی قرار بدهید، گوگل به صورت خودکار این قسمت را پرخواهد کرد.»

چه زمانی این اتفاق افتاد؟

اواخر نوامبر بود که این تغییرات تعداد کاراکترها شروع شد و در حال حاضر 53 درصد نتایج جستجو، تعداد طول متا تگ توضیحات بیشتری را نسبت به گذشته نمایش می‌دهند.

پیامدهای این مساله چیست؟

اولین پیامد آن را می‌توان در اسکرول زیاد صفحه اول دانست. نکته‌ی بعدی اینکه این مساله ممکن است در کلیک برروی لینک شما اثر مثبت داشته باشد یا منفی. مثبت از این لحاظ که اگر قبلا متا تگ شما برروی اصول بود، با زیاد کردن آن می‌توانید رتبه بهتری و در نتیجه توجه کاربران بیشتری را بدست بیاورید. از طرفی دیگر، این مساله ممکن است که باعث تغییراتی در جایگاه رتبه سایت‌ها شود و سایتی که در رتبه پایین‌تری بوده با بهینه تر کردن این متا تگ، به رتبه بالایی بیاید و سایت که چند سال در صفحه اول گوگل بوده، ناگهان افت رتبه پیدا کند.

چه کاری انجام دهیم؟

تغییر دادن تمامی‌ متا تگ توضیحات امکان پذیر نیست. اگر شما قبلا به صورت اصولی نوشته باشید که جای نگرانی ندارد. به هر حال توصیه می‌شود که حتما بعد از این، تعداد کاراکترهای متا تگ توضیحات خود را به  320 افزایش دهید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سئوکار

سئوکار در ابتدا فعالیت خود را از یک پروژه تحقیقاتی در گروه کامپیوتر، دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه علوم و تحقیقات تهران با همکاری جمعی از اساتید مجرب و دانشجویان کارشناسی ارشد نرم افزار، شروع نمود. سئوکار در حال حاضر برترین شرکت ایران در زمینه سئو سایت می باشد.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.