کد: 13961123281915886

پارک تفریحی برای بزرگسالان

طراحی پاویلیون لبخند دبی

کد: 13961123281915886

https://goo.gl/M4xtdB

، تهران ، (اخبار رسمی): کمپانی katayoun lazar  و pinkcloud.dk مستقر در شهرهای دبی، نیویورک و تورنتو، طرح بنای لبخند دبی (dubai smiles) را به عنوان راهکاری برای کمبود فضاهای تفریحی برای بزرگسالان در منطقه «بر دبی» این شهر ارائه کرد.

طراحی پاویلیون لبخند دبی
طراحی پاویلیون لبخند دبی

این اینستالیشن هنری متشکل از آویزهای متعدد به شکل هموک (ننو یا تخت‌های معلق مسافرتی) در ابعاد بسیار بزرگ بوده و در دوسالانه معماری و شهرسازی سئول در سال 2017 به نمایش گذاشته شده است. 

منطقه بر دبی محدوده‌ای از شهر دبی است که غالبا قشر کم درآمد در آن زندگی می‌کنند که در ضلع غربی رود آب شور Dubai Creek قرار گرفته است. جمعیت غالب این منطقه را افراد بزرگسال و مردان تشکیل می‌دهند. در حال حاضر امکانات عمومی‌ مناسبی در منطقه  بردبی وجود ندارد و در حدود شعاع یک کیلیومتری این محدوده پارک عمومی، منطقه‌ای تفریحی و یا حتی بخش‌هایی که سایه‌بان داشته باشد، پیدا نمی‌کنیم. 

در طراحی ساده "dubai smiles" از دو متریال استفاده شده است: فریم‌های فلزی و پارچه‌های سفید. قطعه‌های پارچه‌ای آویزان شده از فریم فلزی که طول آنها کوتاه است، همانند سایه‌بان عمل می‌کنند در حالی‌که قطعه‌های بلندتر به عنوان تاب یا هموک و حتی صندلی نقش خود را ایفا می‌کنند و نیازی به توضیح دادن دستورالعمل استفاده از آنها نیست. پروژه به خوبی گویای یک فضای تفریحی با عملکردی ساده است. 

پروژه "dubai smiles" بازدیدکنندگان را به بازی تشویق می‌کند تا فضایی برای خود بسازند که موقتا آنها را دور از استرس مربوط به فضای شهر نگه دارد. همچنین این فضا می‌تواند آنها را در برابر آفتاب کویر حفاظت کند. تیم طراحی  pinkcloud.dk درباره این پروژه گفته است: ما معتقدیم این بنا می‌تواند گونه جدیدی برای تعامل اجتماعی در دبی باشد و به عنوان یک فضای رفاهی بی سابقه برای هر فرد در محدوده بر دبی عمل کند.
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گروه معماران آرل

شرکت معماری آرل کار خود را در زمینه مهندسی معماری، معماری داخلی و طراحی منظر از سال 1383 آغاز نموده است و در راستای فعالیت حرفه ای معماری تا کنون ارائه گر پروژه های موفق و برگزیده مسابقات معماری و طراحی داخلی بوده است .

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.