کد: 13961214285855886

راهکار شما برای رفع مشکل کمبود جا در فضای خانه‌تان چیست؟

کد: 13961214285855886

https://goo.gl/eRbmK9

، تهران , (اخبار رسمی): امروزه با تغییر سبک زندگی انسان‌ها و روی آوردن به آپارتمان‌نشینی در شهرها، همه افراد با مشکل کمبود جا در فضاهای کوچک آپارتمان‌ها مواجه هستند.

راهکار شما برای رفع مشکل کمبود جا در فضای خانه تان چیست؟
راهکار شما برای رفع مشکل کمبود جا در فضای خانه‌تان چیست؟

 البته که مهم نیست در یک فضای شلوغ شهری زندگی کنید و یا در یک خانه ییلاقی بزرگ در حومه شهر، در هر صورت ایجاد فضای کافی برای نظم دادن به وسائل می‌تواند مشکل‌آفرین باشد. در ادامه از 8 متخصص معمار و طراح داخلی خواسته شده است که راهکاری در مورد حل مسئله کمبود جا در فضای خانه ارائه دهند.

هر جا که می‌توانید از طبقه بندی استفاده کنید
Rebecca Leivars از شرکت معماری Leivers توصیه می‌کند روی هر دیواری که می‌توانید از طبقه‌بندی‌های متنوع استفاده کنید.
اگر تو رفتگی در دیوار وجود دارد حتما در آن قسمت از چندین طبقه برای جا دادن وسائل استفاده کنید. اگر در پلان خود یک دیوار غیرباربر می‌خواهید داشته باشید، چطور است به این فکر کنید که این تفکیک‌کننده فضا، فقط یک دیوار ساده نباشد و از دیوار قفسه‌بندی شده برای این کار استفاده کنید. در راستای بزرگ‌تر کردن فضای خانه، به این فکر کنید که آیا می‌توان فضا را به گونه‌ای طراحی کرد که جایی برای جا‌دادن وسائل در بالای سر یا زیر پا وجود داشته باشد یا خیر.
 

به فضاهایی توجه کنید که همیشه از قلم افتاده اند
Andrew Dunning از کمپانی طراحی داخلی APD در مورد راهکار تبدیل فضاهای بلااستفاده به فضاهایی برای انبار کردن وسائل صحبت می‌کند.
او معتقد است: "چشمان‌تان را باز کنید و به همه فضاهایی که در خانه‌تان در اختیار دارید، با دقت نگاه کنید و البته که منظور فقط فضاهایی نیست که در حال حاضر دارید استفاده می‌کنید. آیا کابینت‌های آشپزخانه‌تان می‌توانند تا ارتفاع بالاتری امتداد پیدا کنند؟ داشتن کابینت‌هایی که ارتفاع خیلی زیاد دارند شاید برای وسائل روزمره کارایی نداشته باشد اما برای وسائلی که کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند، برای اینکه از وسط آشپزخانه جمع بشوند، می‌تواند خیلی مفید باشد. به علاوه آیا تا به حال به فضای زیرپله‌ها فکر کردید؟ معمولا این فضا خیلی بد و نامنظم استفاده می‌شود اما در حقیقت فضایی است که به خوبی می‌توانید آن را طراحی کنید و به عنوان انبار برای وسائل استفاده کنید. فضاهای انبار و کابینت‌هایی که طرح سفارشی دارند و متناسب و خاص فضای شما ساخته شده‌اند، معمولا بهترین راه‌حل برای حل مشکل کمبود فضا هستند.
 

کمی از وسائل آشپزخانه‌ کم کنید
Andrew Petherick از شرکت طراحی Artichoke نکته‌ای را در مورد بازسازی فضای آشپزخانه گوشزد می‌کند، اگرچه مرتب کردن و نظافت آشپزخانه، همیشه خود یک روش خوب برای داشتن فضایی منظم‌تر و رفع مشکل کمبود جا بوده است.
او می گوید:" پیش از آنکه شروع به بازسازی آشپزخانه بکنید، نگاه کنید که چه چیزهایی را در آشپزخانه فعلی خود دارید. هر آنچه را که 6 ماه است استفاده نکرده‌اید جمع کنید و به جای دیگری غیر از آشپزخانه ببرید. خودتان تعجب خواهید کرد که چقدر فضای آشپزخانه‌تان باز می‌شود."
 

یک نیم‌طبقه به فضای خود اضافه کنید
Stuart Duncen طراح کمپانی Build Different در مورد راهکار باارزش و همچینین مدرن استفاده از نیم‌طبقه بحث می‌کند و اینکه چقدر استفاده از نیم‌طبقه می‌تواند به حل مشکل کمبود جا کمک کند.
"یک تخت‌خواب در نیم طبقه قرار دهید و فضای باارزش زیر آن را آزاد کنید." این توصیه Stuart Duncen است. به علاوه اینکه اگر خانه و محل کار شما یکی است، این ایده می‌تواند خیلی راهگشا باشد.


از انبار خود به خوبی استفاده کنید
Micheal Pairinchy از کمپانی Pro Build 360 توصیه می‌کند حداکثر استفاده را از فضای انباری خود ببرید. او می‌گوید یک راهکار مناسب که شاید کمتر به آن توجه کنیم استفاده از فضای انبار است. با زدن طبقات در فضای انبار می‌توانیم همه وسائلی را که هر روز به آن احتیاج نداریم در آنجا انبار کنیم . هم دسترسی آن راحت هست و هم وسائل اضافی از فضای اصلی خانه دور می شوند.


از مبلمان و وسایل چند منظوره استفاده کنید
Camilla Pringle از شرکت طراحی Camilla Pringle Interiors، پتانسیل عالی استفاده از مبلمان و تجهیزات چند منظوره را برای حل مشکل کمبود جا گوشزد می‌کند.
او می‌گوید: "امروز مدل‌های متنوع با طراحی‌های خلاقانه از چنین مبلمان‌ها و تجهیزاتی در بازار وجود دارد و قابل خرید است. شما می‌توانید خیلی راحت از یک جزیرهدر آشپزخانه استفاده کنید که خیلی از وسائل‌تان را می تواند در کابینت‌های زیر خود جا دهد. استفاده از میز ناهارخوری‌های تاشو که قابلیت باز شدن به تعداد بیشتر را دارند نیز راهکار مفیدی است.

منبع: arel.ir

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گروه معماران آرل

شرکت معماری آرل کار خود را در زمینه مهندسی معماری، معماری داخلی و طراحی منظر از سال 1383 آغاز نموده است و در راستای فعالیت حرفه ای معماری تا کنون ارائه گر پروژه های موفق و برگزیده مسابقات معماری و طراحی داخلی بوده است .

منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.