کد: 13970108289368540

تور هوایی مشهد از تهران

پرواز از پایتخت تا حرم، تور هوایی مشهد از تهران

کد: 13970108289368540

https://goo.gl/MbsGSh

، اصفهان ، (اخبار رسمی): تور هوایی مشهد از تهران از جمله راه‌های سفر به مشهد برای کسانی است که زمان زیادی به منظور زیارت در اختیارشان نیست. امروزه بخش قابل توجهی از حمل‌و‌نقل بین شهری توسط ناوگان هوایی انجام می‌شود و اثر این تحول را نیز می‌توان در تور هوایی مشهد از تهران به عینه مشاهده کرد.

پرواز از پایتخت تا حرم، تور هوایی مشهد از تهران
تور هوایی مشهد از تهران با چهارسوگشت

شهر مشهد بزرگ‌ترین و مهم‌ترین زیارت‌گاه‌های مسلمانان کشور ایران به شمار می‌رود. وجود بارگاه مطهر حضرت ثامن الحجج (علیه السلام) در این شهر از قرون اولیه اسلام، موجب شده تا به یکی از قابل توجه‌ترین شهرهای زیارتی ایران تبدیل شود. هر ساله به طور میانگین چند میلیون مسافر در قالب انواع تورهای مشهد مانند تور مشهد از تهران و یا از دیگر شهرهای دور و نزدیک کشور، به زیارت امام رضا (ع) رهسپار می‌شوند. در سال‌های اخیر، روال سفر به مشهد مقدس و زیارت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت تا حد زیادی تعییر کرده است. تور هوایی مشهد از تهران و یا به طور کلی پرواز به مشهد از جمله نشانه‌های این تغییرات به حساب می‌آید. به این ترتیب، نمی‌توان انتظار داشت که همان شیوه‌های سنتی برای سفرهای زیارتی مهمی چون زیارت بارگاه رضوی، تعریف و اجرا شدند.

یکی از دلایل این تغییر رویه، افزایش چشم‌گیر شما مسافران و شیفتگان زیارت آن حضرت به دنبال افزایش جمعیت شهرهایی مانند تهران است. بدون شک با وجود تعداد صدها هتل و اقامت‌گاه برای مسافران، می‌توان برآورد کرد که میزان سفر‌های سالیانه به مقصد مشهد الرضا (ع) تا چه اندازه افزایش یافته است. حتی با بررسی تعداد سفرهای ساده‌تر مانند تور هوایی مشهد از تهران و یا حجم برگزاری کلیه تورهای مشهد از تهران با همه وسایل نقلیه و تعمیم آن به سفرهای گوناگون از شهرهای دور و نزدیک، متوجه این میزان از تغییر خواهید شد.

دیگر موضوعی که ایجاد و پیاده‌سازی روش‌های نوین گردشگری مذهبی را به همراه داشته است، زمان کم و گرفتاری‌های پراکنده افراد و زائرین در زندگی روزمره است. در گذشته سفر‌های زیارتی به مشهد حداقل یک هفته به طول می‌انجامید. به ویژه آن که وسایل جابجایی مسافران از جمله اتوبوس‌ها و خودروهای ابتدایی، طی مسیر را دشوار می‌کرد. امروزه بخش قابل توجهی از حمل و نقل بین شهری توسط ناوگان هوایی انجام می‌شود و اثر این تحول را نیز می‌توان در تور هوایی مشهد از تهران به عینه مشاهده کرد. از دیگر تاثیرات جابجایی مسافران با هواپیما از مبدا تا شهر مقدس امام رضا (ع)، ایجاد و رونق تورهای لحظه آخری است. در برخی از مواقع سال، بلیط‌های هواپیما آن چنان که باید پر نمی‌شوند و در نتیجه آژانس برگزارکننده اقدام به تعریف و اجرای تور لحظه آخری مشهد می‌کند. به این ترتیب، انواع تورهای لحظه آخری مانند تور لحظه آخری مشهد از اصفهان یا از استان‌های دیگر کشور، زائرین آماده به سفر را به این شکل به مقصود خود می‌رساند. تور لحظه آخری تنها در زمان اعلام و قیمت بلیط با سایر برنامه‌های تور مشهد تفاوت دارد. امکانات و خدمات ارایه شده به مسافران لحظه آخری، همان امکاناتی است که به سایر مسافران تور تعلق می‌گیرد.

تور هوایی مشهد از تهران از جمله راه‌های سفر به مشهد برای کسانی است که زمان زیادی به منظور زیارت در اختیارشان نیست. برخلاف کسانی که ترجیح می‌دهند به صورت گروهی با دوستان و خانواده از طریق زمینی به مشهد سفر کنند تا ساعات خوشی را در طول مسیر داشته باشند، برخی دیگر تمایل دارند در سریع‌ترین زمان ممکن خود را به حرم مطهر رضوی برسانند. تعداد زیادی از این افراد یا نمی‌توانند به مدت طولانی در مسیر تهران تا مشهد و بالعکس بمانند و یا این که به دلیل مشغله کاری و تحصیلی، ترجیح می‌دهند در زمان کوتاهی تنها به برنامه‌های زیارتی خود بپردازند. از این رو، تور هوایی مشهد از تهران را بر می‌گزینند.

شهر مشهد و استان خراسان فقط جنبه زیارتی ندارند. به دنبال حضور و اقامت امام رضا (ع) در خطه قدیمی توس که امروزه به استان خراسان معروف است، توسعه و رونق مشهد نیز آغاز شد. به این ترتیب، تور هوایی مشهد از تهران جز آخرین و مدرن‌ترین نسل از سفرهای زیارتی به این ناحیه است.

در طول تاریخ، این شهر تحولات و رویدادهای زیادی را پشت سر گذاشته است. از این رو آثار تاریخی و نشانه‌های ارزشمندی از جریان‌‌های مختلف فرهنگی را می‌توان در آن جا دید.

بد نیست اگر در قالب مسافر تور هوایی مشهد از تهران عازم زیارت هستید، بخشی از زمان خود را به بازدید از دیگر جاذبه‌های شهر اختصاص دهید. برای اهالی کلان شهری مانند تهران، گشت و گذار در بافت قدیمی مشهد خالی از لطف نیست. به علاوه این که بازارهای قدیمی و سنتی و پاساژهای مدرن پراکنده در شهر نیز پاتوق‌های خرید و بازارگردی خوبی به حساب می‌آیند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت چهارسوگشت

آژانس هواپیمایی چهارسو گشت به عنوان یکی از آژانس های معتبر در برگزاری تور مشهد از اصفهان، تور کیش از اصفهان و تور دبی از اصفهان شناخته می شود. این آژانس گردشگری توانسته با برگزاری باکیفیت تور لحظه آخری مشهد از اصفهان، تور لحظه آخری قشم از اصفهان و همچنین تور کیش از تهران به عنوان یکی از برترین آژانس های مسافرتی شناخته شود که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند.

منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.