اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970115289876844

چگونه در صفحه اول گوگل باشیم؟

کد: 13970115289876844

https://goo.gl/WfACZ4

، تهران , (اخبار رسمی): صفحه اول گوگل برای همه کسب‌و‌کارها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در این مقاله 10 تکنیک قرار گرفتن در صفحه اول گوگل معرفی شده است.

صفحه اول گوگل - چگونه در صفحه اول گوگل باشیم؟
چگونه در صفحه اول گوگل باشیم؟

برای قرار گرفتن لینک در صفحه اول گوگل، باید سایت براساس موتورهای جستجو بهینه شود

رسیدن به صفحه اول گوگل ، آرزوی هر مالک وب‌سایتی است که لینک سایت خود را در آن قرار دهد، ازاین‌رو همیشه سعی می‌کنند بهترین متخصصان سئو را برای دستیابی به این هدف استخدام کنند؛ اما همان‌طور که می‌دانید، در هر صفحه نتایج گوگل فقط ده لینک نمایش داده می‌شوند و برای اینکه در صفحه اول گوگل قرار بگیرید، باید کاملاً اصولی مراحل سئو را بپیمایید، مخصوصاً اینکه اگر کلمه کلیدی که انتخاب می‌کنید، جز کلمات پربازدید و تک‌کلمه‌ای باشد.

برای قرار گرفتن لینک در صفحه اول گوگل، باید سایت براساس موتورهای جستجو بهینه شود. گوگل در چند سال الگوریتم‌های متعددی را معرفی کرده است که مطابق بودن با هر الگوریتم به شما کمک می‌کند به‌راحتی و در سریع‌ترین زمان رتبه سایت خود را افزایش داده و بعد از مدتی در صفحه اول گوگل قرار بگیرید. البته بازهم تأکید می‌کنیم که این مسئله به نوع انتخاب کلمه کلیدی شما بستگی دارد.

در این مقاله آموزش سئو، ده تکنیک که کمک می‌کند تا لینک سایت در صفحه اول گوگل قرار بگیرد بیان می‌شود.

ده تکنیک برای قرار گرفتن لینک در صفحه اول گوگل

نام دامنه وب‌سایت

نام دامنه باید کوتاه باشد. البته همیشه این مسئله امکان‌پذیر نیست، برای مثال سایت www.boardgamegeek.com هرچند دارای نام دامنه بلند است، اما از نظر مفهوم کمک بسیاری می‌تواند به برندینگ آن کند.

اما مهم‌تر از کوتاه بودن نام دامنه، تطابق مفهومی آن با محتوای سایت است، یعنی استفاده از کلمات کلیدی اصلی به موتورهای جستجو و کاربران کمک می‌کند تا بتوانند علاوه بر فهمیدن موضوع صفحه، راحت‌تر آن را به حافظه بسپارند. امروزه موتورهای جستجو علاوه بر اینکه محتوای سایت شمارا در هنگام جستجوی کاربر بررسی می‌کنند، دامنه را هم نیز مورد کاوش قرار می‌دهند. استفاده کلمات کلیدی معادل انگلیسی آن، به بهینه‌سازی سایت شما کمک می‌کند، زیرا اولین مکانی که گوگل بررسی می‌کند، نام دامنه است تا اگر اسپم باشد آن را نشان ندهد.

برای مثال در سایت سئو کار، نام یکی از صفحه‌ها، http://seokar.com/news/what-is-linkedin است. در این صفحه ما در خصوص شبکه اجتماعی لینکدین توضیحاتی را ارائه کرده‌ایم. همان‌طور که مشاهده می‌کنید علاوه بر کلمه فارسی که در عناوین داخلی به‌کاررفته است، در نام دامنه که البته توصیه می‌شود خیلی کوتاه باشد، کلمات کلیدی معادل آن را نیز به‌کاربرده‌ایم. این مسئله کمک بسیاری به مالکان می‌کند تا سایت خود را در صفحه اول گوگل قرار بدهند.

متا تگ عنوان

یکی از مهم‌ترین متاتگ‌ها در سئو که تأثیر مهمی برای قرارگیری سایت در صفحه اول گوگل دارد، متاتگ عنوان یا همان title است. یکی از اولین مکان‌هایی که هم توسط گوگل بررسی می‌شود، عنوان صفحه است. عنوان صفحه باید بین 30 تا 60 کاراکتر باشد و کلمات کلیدی اصلی نیز در آن به کار رود. بهتر است که بین کلمات کلیدی با کاراکترهای خاصی مانند – یا | فاصله انداخته شود.

اگر این متاتگ را خالی بگذارید، گوگل بر اساس محتویات شما عبارت خاصی را حدس می‌زند و جایگزین می‌کند. همچنین سعی کنید بیشتر از 60 کاراکتر نشود، زیرا گوگل 512 پیکسل برای این مکان در اختصاص داده است و بیشتر از آن نیز باعث نشان دادن به‌صورت نقطه‌چین خواهد شد. البته تا 65 بر اساس آخرین به‌روزرسانی‌هایی که انجام‌شده است هم می‌توان استفاده کرد.

متا تگ توضیحات

متا تگ توضیحات در صفحه سایت شما نشان داده نمی‌شود اما یکی از عوامل مهم در قرارگیری آن در صفحه اول گوگل است. این متاتگ فقط در صفحه نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می‌شود و باید در آن شما بیان کنید که محتوای اصلی این سایت در مورد چه چیزی است.

طول کاراکتر این متا تگ باید که بین 70 تا 150 کاراکتر باشد و بیشتر از آن باعث نمایش آن به‌صورت نقطه‌چین خواهد بود و تأثیر منفی می‌تواند در رتبه شما برای قرارگیری در صفحه اول گوگل باشد. همچنین بهتر که کلمه کلیدی اصلی را دو بار در آن به کار ببرید.

تگ عنوان H1

این عنوان مقاله شما است و در بالا محتوای سایت قرار می‌گیرید مانند عنوان همین مقاله. تگ عنوان H1 باید با متاتگ عنوان متفاوت باشد و نباید به‌صورت سئو نوشته شود، البته کلمه کلیدی باید در آن نوشته شود اما باید کاربرپسند باشد.

نکته خیلی مهم، این است در هر صفحه باید فقط یک‌بار از تگ H1 استفاده کنید و برای زیر عنوان‌ها به ترتیب از h2 و h3 استفاده می‌شود. تگ H1 به گوگل و کاربران سایت بیان می‌کند که محتوای سایت شما در خصوص چه چیزی است و اگر مکان متاتگ تایتل را خالی بگذارید، گوگل به‌صورت خودکار آن در نتایج جستجو نشان خواهد داد. درواقع یکی از تگ‌های اولیه و مهم در محتوای سایت که تأثیر بسزایی می‌تواند برای نشان دادن سایت شما در صفحه اول گوگل داشته باشد، تگ H1 است.

کلمات کلیدی داخل متن

مهم‌ترین مسئله برای افزایش رتبه سایت و قرارگیری آن در صفحه اول گوگل، استفاده مناسب از کلمات کلیدی در متن است. چگونگی استفاده از کلمات کلیدی در محتوای سایت خیلی مهم است. استفاده بیش‌ازحد، مورد جریمه گوگل می‌شود و استفاده خیلی کم هم اثری در سایت شما برای قرارگیری در صفحه اول گوگل نخواهد داشت.

محتوا حداقل باید 500 کاراکتر باشد تا گوگل آن را به‌عنوان یک مقاله در نظر بگیرد ولی اصولاً توصیه می‌شود که اگر می‌خواهید نتیجه بهتری از گوگل دریافت کنید، تعداد کاراکترهای محتوا بهتر است بین 1200 تا 1600 باشد. همچنین، چگالی کلمات کلیدی باید بین 1 تا 3 درصد باشد و تمرکز استفاده از آن‌ها در پاراگراف‌های اولیه هرچه بیشتر باشد، بهتر است.

تگ ALT برای عکس‌ها

تگ alt مشابه متا تگ عنوان و توضیحات است. این تگ به گوگل برای جستجوی عکس‌ها کمک می‌کند. هنگامی‌که کاربر عکسی را در قسمت image گوگل جستجو می‌کند، این شانس برای شما وجود دارد عکس شما در قسمت‌های ابتدایی نشان داده شود.

مهم‌ترین نکته این است که حتماً محتوای این تگ و عکس‌ها مرتبط با موضوع اصلی سایت باشد و همچنین کلمات کلیدی اصلی که مربوط به این مقاله است را در آن به کار ببرید. زمانی که عکسی بارگذاری نشود، این متن به‌جای آن نشان داده خواهد شد و از این‌ رو باعث کمک به سایت برای قرارگیری در صفحه اول گوگل می‌شود. نکته خیلی مهم این است که تگ‌های alt هر عکس باید با یکدیگر متفاوت باشد.

لینک‌های داخلی

لینک‌های داخلی در واقع لینک‌های هستند که باعث اتصال داخلی صفحات مرتبط سایت به یکدیگر می‌شوند. به‌نوعی آن‌ها را نوعی بک لینک به‌حساب می‌آورند اما بک لینک داخلی. نکته‌ای که باید در آن‌ها در نظر بگیرید، این است انکرتکست لینک‌های داخلی باید کلمه کلیدی صفحه موردنظر باشد و همچنین ارتباط محتوایی بین صفحات ارتباط داده‌شده باشد. مهم‌ترین مزیت لینک‌های داخلی، باعث راحت‌تر شدن پیمایش کاربران در سایت می‌شود که این می‌تواند تأثیر مهمی در قرارگیری سایت در صفحه اول گوگل باشد.

لینک‌های خارجی

لینک‌هایی هستند که شما به دیگر سایت‌ها می‌دهید یا از دیگر سایت‌ها دریافت می‌کنید. تأثیر این لینک‌ها برای صفحه اول گوگل به‌مراتب خیلی مهم‌تر از لینک‌های داخلی است، مخصوصاً اینکه اگر از شبکه‌های اجتماعی باشد. هرچه محتوای سایت شما مناسب باشد، شانس دریافت لینک‌های خارجی به سایت شما بیشتر خواهد بود.

سرعت سایت

سرعت سایت از عوامل مهمی است که نقش تعیین‌کننده در قرار گرفتن سایت شما در صفحه اول گوگل دارد. حتی اگر تمامی موارد به‌خوبی رعایت شود اما سرعت بارگذاری سایت بالا باشد، نتیجه منفی بر روی رتبه شما خواهد داشت. سرعت بارگذاری زیاد نه‌تنها تأثیر منفی بر سئو سایت شما داشته باشد، بلکه باعث ترک کاربران خواهد شد. حتی تأخیر 1 ثانیه‌ای در بارگذاری، نتیجه به‌مراتب منفی خواهد داشت.

نقشه سایت

این نکته را در نظر داشته باشید که شما سایت خود را برای موتورهای جستجو اول‌ازهمه باید بهینه کنید و این کار به‌خوبی انجام نمی‌شود مگر با داشته یک نقشه سایت که به آن‌ها نقشه کلی مسیر پیمایش را معرفی کنید.

ازاین‌رو نقشه سایت باید واضح، قابل خوانا و به‌روز باشد و هر تغییری که در سایت لحاظ می‌کنید سریعاً در فایل sitemap به‌روز شود و قرار گیرد. داشتن نقشه سایت به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا بهتر درسایت شما پیمایش کرده و ازاین‌رو در صفحه اول گوگل قرار بگیرید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سئوکار

سئوکار در ابتدا فعالیت خود را از یک پروژه تحقیقاتی در گروه کامپیوتر، دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه علوم و تحقیقات تهران با همکاری جمعی از اساتید مجرب و دانشجویان کارشناسی ارشد نرم افزار، شروع نمود. سئوکار در حال حاضر برترین شرکت ایران در زمینه سئو سایت می باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]