اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970329301235886

باید و نبایدهای انتخاب پرده در دکوراسیون

کد: 13970329301235886

https://goo.gl/YgWGby

، تهران , (اخبار رسمی): پوشش پنجره‌ها با پرده‌های بلند و یا کوتاه راه بسیار مناسبی برای افزودن زرق و برق و هویت بخشیدن به اتاق است. اما باید و نبایدهایی وجود دارد که در انتخاب پرده مناسب، کمک زیادی خواهد کرد.

باید و نباید های انتخاب پرده در دکوراسیون
باید و نبایدهای انتخاب پرده در دکوراسیون

قبل از انتخاب پرده ابتدا باید هدف خود را مشخص کرد. این که برای چه فضایی با چه ابعادی پرده‌ی مورد نظر را انتخاب می‌کنید و در واقع چه چیزهایی از اولویت‌هامحسوب می‌شود. برای مثال از پرده در دکوراسیون به عنوان المانی دکوری یا برای افزودن حریم خصوصی بیشتر و مانع دید در دکوراسیون یا برای کم کردن نور وارده به اتاق و یا گرم‌تر کردن فضا استفاده می‌کنند. زیرا دانستن هدف در انتخاب درست و برآورده کردن نیازها بسیار موثر است و از اشتباهات دکوراسیونی جلوگیری می‌کند.

پانل‌ها و یا آسترهای زیر پرده و یا پرده‌های ضخیم‌تر این امکان را می‌دهد که دمای اتاق را کنترل کرده و همچنین میزان نور را فیلتر کنید. در واقعآ  آسترها و یا زیر پرده‌ای مانند پوششی عایق‌بندی شده در تابستان به خنک کردن اتاق با جلوگیری از ورود آفتاب و در زمستان به گرم‌تر شدن هوا کمک می‌کند، به همین سبب پوششی بی نظیر برای اتاق خواب محسوب می‌شود.

در مورد رنگ و الگوی انتخابی پرده به خوبی فکر کنید زیرا پرده‌ها تاثیرات بصری و همچنین تأثیر زیادی بر ظاهر اتاق خواهند داشت. اگر از دسته افراد مشکل‌پسند هستید برای انتخاب رنگ مناسب، یک نمونه از پارچه را در اتاق ببینید و یا ابتدا قسمت‌هایی مانند بالشتک‌ها را با آن دکور کنید تا ببینید در طولانی مدت این طرح برای‌تان چگونه است و در نور منزل و با بقیه اجزای به کار رفته در دکوراسیون چگونه عمل می‌کند.

در انتخاب اندازه پرده همیشه باید حداقل دو برابر عرض پنجره را در نظر بگیرید و اگر از پرده‌های آماده استفاده می‌کنید به ابعاد آن دقت کنید.

حتما به جزئیات اهمیت داده و سعی کنید میله‌های پرده و قطعات با  پارچه مطابقت داشته باشد زیرا تک تک جزئیات است که کلیت فضا را تشکیل داده و ظرافت و زیبایی را به ارمغان می‌آورند.

گزینه‌های  زیادی از پارچه‌ها پیش روی شما است که برای نیاز خود با مشخص کردن هدف می‌توانید گزینه را محدودتر کنید. برای مثال پارچه‌های پنبه‌ای همه کاره و آسان برای تمیز کردن هستند و پارچه مخمل اگر چه ظاهری لوکس و خصوصی به فضا می‌بخشد اما برای بعضی از اتاق‌ها می تواند کمی سنگین باشد.

حتی الامکان در انتخاب و خرید پرده سعی کنید حضورا  به فروشگاه مراجعه کرده و از خریدهای اینترنتی اجتناب کنید زیرا جنس پارچه و بافت‌های آن و حتی رنگ آن در واقعیت در مقایسه با تصویر می‌تواند متفاوت باشد و انتخاب شما را دچار مشکل کند.

منبع: دکوبوم

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گروه معماران آرل

شرکت معماری آرل کار خود را در زمینه مهندسی معماری، معماری داخلی و طراحی منظر از سال 1383 آغاز نموده است و در راستای فعالیت حرفه ای معماری تا کنون ارائه گر پروژه های موفق و برگزیده مسابقات معماری و طراحی داخلی بوده است .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

دکوراسیون و منزل