اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13971209352206844

10 راهکار بازاریابی ویدئویی و سئو آن

کد: 13971209352206844

https://goo.gl/cWyC6F

، تهران , (اخبار رسمی): در حال حاضر ویدیو یکی از برترین و مهم‌ترین راه‌های ارتباطی است. پلتفرم‌هایی نظیر یوتیوب همزمان با توسعه‌ی گوشی‌های هوشمند و تکنولوژی‌های مرتبط به ویدیو، امکانات گسترده‌ای را برای ایجاد و انتشار محتوای ویدیویی برای کاربران فراهم کرده‌اند.

بازاریابی ویدئویی - 10 راهکار بازاریابی ویدئویی و سئو آن
بازاریابی ویدئویی

پیش‌بینی می‌شود که در سال 2020 حدود 80 درصد از ترافیک اینترنت در جهان را ویدیوها به خود اختصاص خواهند داد و ویدیو در حال حاضر نیز یکی از مدیوم‌های قدرتمند محتوایی است

بازاریابی ویدئویی چیست؟

در حال حاضر ویدیو یکی از برترین و مهم ترین راه‌های ارتباطی است.  پیش بینی می‌شود که در سال 2020 حدود 80 درصد از ترافیک اینترنت در جهان را ویدیوها به خود اختصاص خواهند داد و ویدیو  در حال حاضر نیز یکی از مدیوم‌های قدرتمند محتوایی است. پس اکنون فرصت آن است که کسب‌وکارها خود را برای استفاده از بازاریابی ویدئویی تاثیرگذار آماده کنند.

اهداف و اقدامات

در مرحله ی اول باید تعیین شود که هدف از بازاریابی ویدئویی چیست؟ سه هدف اصلی شامل:

- بالا بردن نرخ تبدیل

- افزایش بک لینک‌ها

- شناساندن برند خود از طریق ویدیوها

شناسایی این هدف‌ها کلید حل مشکلات است و از این طریق می‌توان اقدامات و فعالیت‌هایی را متناسب با این اهداف پایه‌ریزی کرد.

بالا بردن نرخ تبدیل

موسسه Eye View Digital در تحقیقی اثبات کرده است که ویدیو می‌تواند نرخ تبدیل را تا 80 درصد بهبود ببخشد. چرا؟ چون کاربران به راحتی می‌توانند ویدیوها را تماشا کنند و نیازی به خواندن متن‌های طولانی ندارند. به سادگی ویدیو را پخش می‌کنند و در زمانی کمتر، داده‌های بسیار بیشتری کسب می‌کنند. در ضمن در یک ویدیو راحت‌تر می‌توان کاربران را برای خرید یک محصول ترغیب کرد. خواندن متن و بازاریابی از طریق متن به مراتب سخت‌تر است.

دریافت بک لینک

ویدیوها عموما لینک‌های بیشتری دریافت می‌کنند. البته ویدیوهایی که ارزش دیدن داشته باشند و کاربران در شبکه‌های اجتماعی و وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌های‌شان منتشر کنند. چه ویدیوهایی بیشتر به اشتراک گذاشته می‌شوند؟

سرگرمی و فان

ویدیوهایی که در آن‌ها یک مشکل حل میشود.

ویدیوهای آموزشی

این نوع محتوا کاربران را درگیر می‌کند و سایر کاربران نیز در شبکه‌های اجتماعی خود آن را منتشر می‌کنند و به بهبود بک لینک‌های دریافتی کمک می‌کند. پس ویدیو مستقیما در سئو وب‌سایت تاثیر می‌گذارد و یکی از تاثیرات عمده آن دریافت بک لینک‌های باکیفیت است که هم ترافیک سایت را بیشتر می‌کنند و هم در الگوریتم‌های گوگل وضعیت بهتری خواهید داشت.

10 تکنیک یا قانون بهینه سازی ویدیوها برای بازاریابی و همچنین سئو و موتورهای جستجو در ادامه بررسی می‌شود.

1. بهینه سازی موبایل

بهینه سازی برای موبایل تنها مختص ویدیو نیست و الزاما کل وب‌سایت باید برای انواع گوشی‌های موبایل بهینه سازی شده باشد تا کاربران موبایل بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند. ترافیک موبایل چند سال پیش از دسکتاپ سبقت گرفت و حالا موبایل خیلی مهم‌تر است. در قدم اول باید مطمئن شد ویدیو باکیفیت دلخواه و بدون هرگونه مشکل بر روی صفحات نمایشگر موبایل پخش می‌شود.

2. متادیتا

نوبت یک اکت اساسی برای سئو است. عنوان متا و توضیحات متا با اینکه مثل سابق در الگوریتم گوگل نقش چندانی ندارند اما اهمیت آن‌ها حالا در جذب مخاطب و بالا بردن CTR بسیار مهم است. پس باید برای ویدیوهای خود نیز متادیتا ایجاد کرد.

در حقیقت موتورهای جستجو و مخصوصا گوگل از عنوان، تو ضیحات متا و کلمات کلیدی هدف می‌توانند به محتوای ویدیو پی ببرند و از آن برای نمایش ویدیو و رتبه‌بندی آن استفاده کنند.

3. یک نقشه سایت مختص ویدیو بسازید

بسیاری از وبسایت‌ها به صورت روزمره ویدیوهایی را در اینترنت منتشر می‌کنند ولی موفق نمی‌شوند رتبه خوبی از این طریق کسب کنند. به نظر می‌رسد یکی از دلایل این کار نبود نقشه‌ی سایت مختص ویدیو است.

اگر یک سایت مپ جداگانه برای ویدیوها ساخته شود گوگل بهتر می‌تواند این داده‌ها را شناسایی کند و آن‌ها را از محتوایی متنی جدا کند. پس یک نقشه سایت داینامیک و پویا برای ویدیوها باید ساخت.

4. ویدیوها را در کانال‌های مختلفی به اشتراک بگذارید

بهتر است ویدیو را در کانال‌ها و پلتفرم‌های مختلفی به اشتراک گذاشت و یا حتی با صرف هزینه‌ای آن را در سایر شبکه‌ها معرفی کرد. فیسبوک، یوتیوب، اینستاگرام و تلگرام می‌توانند بازده بسیار بالایی را داشته باشند. این ویدیوها را صرفا در سایت نباید استفاده کرد. باید اجازه داد کاربران به راحتی در شبکه‌های اجتماعی خود این ویدیوها را ببینند و به اشتراک بگذارند. از این طریق ویدیو بیشتر دیده می‌شود و احتمال دریافت بک لینک نیز بالاتر می‌رود.

5. ویدیو را به سایت اضافه کنید

اضافه کردن ویدیو به سایت کاملا ضروری است. ویدیو  در مرحله اول زمان حضور کاربران در سایت را بالا می‌برد و بانس ریت را کاهش می‌دهد پس در رتبه‌بندی و عملکرد سئو تاثیر بسیار زیادی دارد. در ضمن کاربران را درگیر می‌کند و می‌توان با Call-to-action‌های به موقع برای بالا بردن نرخ  تبدیل خود از آن استفاده کرد.

می‌توان از Video Schema نیز استفاده کرد که به کرولرها اجازه می‌دهد راحت‌تر ویدیو را شناسایی کنند و بفمهند ویدیو دقیقا در چه موردی است و چه کلیدواژه‌هایی را هدف گرفته است.

6. متن ویدیو را ضمیمه کنید

ربات‌ها و کرولرهای موتورهای جستجو نمی‌توانند تشخیص دهند ویدیو در مورد چیست. (البته در حال حاضر) ولی می‌توان با ضمیمه کردن متن ویدیو در داخل سایت محتوای ویدیو را به موتورهای جستجو شناساند. TEDTalks از مدت‌ها پیش این کار را انجام می‌دهد و در حال حاضر به یکی از پربازدیدترین سایت‌ها در گوگل بدل شده است و رتبه‌ی بسیار بالایی را در کلیدواژه‌های هدف کسب می‌کند.

7. Thumbnail جذاب بسازید

Thumbnail در حقیقت همان عکسی است که قبل از پخش ویدیو به عنوان نمادی از کل ویدیو نمایش داده می‌شود. به طور مثال اگر وارد یوتیوب شوید می‌بینید همه ویدیوها یک عکس اولیه دارند که بخشی از محتوا را نشان می‌دهد. می‌توان Thumbnail ویدیو را به صورت اختصاصی قرار داد. این عکس باید جذاب باشد تا کاربر را جذب کند و او را ترغیب کند تا ویدیو را پخش کند.

در حقیقت تمام کاری که باید انجام شود این است که توجه مخاطب را به محتوای ویدیو جلب کرد تا آن را پخش کند.

8. نام فایل ویدیویی

این یکی از ساده‌ترین روش‌های بهینه‌سازی ویدیو است. نام فایل ویدیو را مطابق با کلیدواژه‌های هدف خود در نظر گرفت و سپس آن را آپلود کرد. این کار هم باعث می‌شود گوگل نام فایل را جزو کلیدواژه‌ها به حساب بیاورد و هم کاربران از محتوای ویدیو اطمینان حاصل می‌کنند.

9. مدت زمان ویدیو را در نظر داشته باشید

ذهن مخاطبان دنیای دیجیتال درگیر است و وقت زیادی ندارند تا مدت زیادی پای ویدیوها بنشینند. پس باید طول ویدیو را در نظر داشت. البته همه چیز به موضوع و نوع کاربران بستگی دارد. به طور مثال یک ویدیوی آموزش نرم افزار تا 2 ساعت هم می‌تواند دوام داشته باشد اما ویدیوهایی که در مورد برند هستند و یا توضیحاتی را در مورد یک مبحث ارائه می‌کنند بهتر است زمان کمتری داشته باشند تا کاربران را خسته نکند.

ویدیوهای سرگرمی و فان هم باید کوتاه باشند. بهتر است به جنبه‌های مهم موضوعات پرداخته شود و از حاشیه پردازی دوری شود. هر چه کاربران در هنگام دیدن ویدیوها احساس راحتی داشته باشند بهتر می‌توان آن‌ها را جذب کرد و مسلما ویدیوهای دیگر را هم دنبال خواهند کرد.

10. لایک و کامنت‌ها را فراموش نکنید

لایک و کامنت‌هایی که زیر ویدیوها منتشر می‌شود یکی از فاکتورهای اصلی برای درگیر کردن مخاطبان و راضی کردن آن‌ها برای مشاهده ویدیوها هستند. پس باید سعی کرد کاربران را ترغیب کرد تا کامنت‌های بیشتری بگذارند از آن‌ها باید نظر خواست. سوال پرسید و یا سایر روش‌ها را امتحان کرد تا بتوان میزان لایک و کامنت‌های خود را بالاتر برد.

جمع بندی

عصر جدید عصر ویدیوها است و باید وبسایت و کسب و کار خود را برای این عصر جدید آماده کرد. باید یاد گرفت چگونه ویدیوهایی ساخت که هم کاربران را درگیر کند و هم توجه موتورهای جستجو را جلب کند. این تاکتیک‌های سئو ویدیو و بازاریابی ویدیویی کمک خواهند کرد تا نتیجه بهتری گرفته شود. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سئوکار

سئوکار در ابتدا فعالیت خود را از یک پروژه تحقیقاتی در گروه کامپیوتر، دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه علوم و تحقیقات تهران با همکاری جمعی از اساتید مجرب و دانشجویان کارشناسی ارشد نرم افزار، شروع نمود. سئوکار در حال حاضر برترین شرکت ایران در زمینه سئو سایت می باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تبلیغات و روابط عمومی