اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139712253564410903

علت گاز نخوردن ماشین در اتومبیل‌های کاربراتی و انژکتوری چیست؟

کد: 139712253564410903

https://goo.gl/8vKev5

، تهران , (اخبار رسمی): گاز نخوردن ماشین یکی از مشکلاتی است که برای خودرو ممکن است ایجاد شود. این مشکل در ماشین‌های انژکتوری به مراتب پیچیده‌تر است. گاز نخوردن ماشین در ماشین‌های انژکتوری امروز می‌تواند علت‌های متفاوتی مانند نقص در قطعه ECU، نقص در فیلتر هوا و پمپ بنزین خودرو داشته باشد.

علت گاز نخوردن ماشین در اتومبیل های کاربراتی و انژکتوری چیست؟
گاز نخوردن ماشین

علت گاز نخوردن ماشین‌های انژکتوری به مراتب می‌تواند پیچیده‌تر باشد و پیدا کردن دلیل اصلی آن را می‌تواند سخت‌تر کند. در این مقاله نگاهی جامع به علت گاز نخوردن ماشین شده و دلایل احتمالی آن شرح داده شده است. ماهیت خودروهای امروزی با خودروهای نسل گذشته متفاوت‌تر شده و با تغییر سیستم آنها از کاربراتی به انژکتوری، نحوه عملکرد اجزای مختلف خودرو هم دستخوش تغییرات زیادی شده است. به همین دلیل عیوب فنی که برای سیستم‌های کاربراتی می‌توانست به وجود بیاید از عیوب فنی سیستم‌های انژکتوری کاملا مجزاست.

نقش ECU در گاز نخوردن ماشین

ECU قطعه‌ای است که فقط در ماشین‌های انژکتوری وجود دارد و می‌تواند علت گاز نخوردن ماشین باشد. ECU قطعه کنترل الکترونیکی خودرو است و تمامی واکنش‌های خودرو را می‌تواند مدیریت کند. به وجود آمدن هرگونه نقص و اشکالی در این قطعه کامپیوتری می‌تواند منجر به ایرادات زیادی از جمله گاز نخوردن ماشین و نوسان دور موتور شود. اگر ماشین گاز نمی‌خورد یا در دور موتور خود نوسانات احتمالی مشاهده می‌شود حتما این قطعه را باید بازرسی کرده و از سالم بودن آن مطمئن شد.

فیلتر هوا علت گاز نخوردن ماشین است؟

فیلتر هوا یکی از اساسی‌ترین قطعات خودرو در خودروهای کاربراتی و انژکتوری است و وجود هرگونه اشکال و ایراد در آن می‌تواند منجر به گاز نخوردن ماشین شود. نقش فیلتر هوا برای موتور خودرو همانند نقش ریه‌ها برای بدن است. همانقدر حساس و اساسی. وظیفه اصلی فیلتر هوا تصفیه و حذف آلاینده‌ها و ذرات معلق موجود در هوا است که به داخل موتور نفوذ نکند. درست همانند نقشی که شش‌ها در بدن دارند.

در صورت وجود هرگونه اشکال در فیلتر هوای خودرو یا گرفتگی آن، سوخت کافی به موتور خودرو نمی‌رسد و همین می‌تواند عاملی برای گاز نخوردن ماشین باشد. به همین دلیل کارشناسان خودرو توصیه می‌کنند که فیلتر هوای خودروی خود را به صورت دوره‌ای بازدید کرده و از سالم بودن آن مطمئن شد.

بنابراین اگر با این مشکل روبرو شدید که ماشین گاز نمی‌خورد حتما فیلتر هوای خودرو را باید بررسی کرد.

پمپ بنزین علت گاز نخوردن ماشین

در خودرو قطعه‌ای به نام پمپ بنزین وجود دارد که وظیفه انتقال سوخت خودرو را از باک به موتور بر عهده دارد. در صورت بروز هرگونه عیب و نقص فنی در این قطعه، سوخت کافی به خودرو نخواهد رسید و در نتیجه ماشین گاز نمی‌خورد. پمپ بنزین ماشین قطعه‌ای است که در قسمت عقب خودرو و در مجاورت باک قرار گرفته است و وظیفه اصلی آن انتقال سوخت خودرو از باک به موتور است. پمپ بنزین یکی از قطعات اصلی خودرو محسوب می‌شود و در صورت بروز کوچکترین ایرادی در آن، به موتور خودرو هیچگونه سوختی نمی‌رسد و در نتیجه خودرو حرکتی نخواهد داشت.

بیشتر مشکلاتی که برای پمپ بنزین خودرو به وجود می‌آید کاملا ناگهانی بوده و خرابی آن می‌تواند بسیار مشکل ساز باشد. پس اگر ماشین با این مشکل روبرو شد که خودرو گاز نمی‌خورد حتما پمپ بنزین خودرو را باید بررسی کرد. بازدید مرتب این قطعه و چک کردن سلامت آن می‌تواند عمر مفید خودرو را افزایش دهد.

در هنگام گاز نخوردن ماشین چه کار کنیم؟

در صورتی که برای اولین بار با این مشکل رو به رو شدید و علت گاز نخوردن ماشین را نمی‌دانستید باید بلافاصله خودرو را برای بررسی به دست یک تعمیرکار با تجربه سپرد تا صحت عملکرد و سلامتی تمامی قطعات آن را بررسی کند. 

در صورتی که با وجود چنین مشکلی، خودرو را روشن کرده و به صورت مدام پدال گاز را فشار دهید می‌تواند آسیب‌هایی جدی به موتور خودرو برسد و بسیاری از قطعات گران قیمت خودرو صدمه ببیند و این یعنی متحمل شدن هزینه گزاف‌تر برای تعمیر خودرو. در میان تمام عواملی که ذکر شد باید به خاطر داشت که تعویض مرتب فیلتر هوا و چک کردن پمپ بنزین خودرو به کاهش هزینه‌های تعمیر خودرو و افزایش طول عمر خودرو کمک زیادی خواهد کرد.

علاقه‌مندان برای اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت جامع کارشناسی خودرو  اتوناین مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سامانه جامع کارشناسی خودرو اتوناین

این شرکت با راه اندازی سامانه هوشمند اتوناین در نظر دارد تا به هم میهنان عزیز در حیطه خدمات اتومبیل همچون: کارشناسی خودرو، اجاره خودرو، صدور بیمه نامه و .... یاری رسان باشد تا ضمن سهولت حال آنان خرید و فروش مطمئنی را تجربه نمایند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کسب و کار و خرده فروشی