اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139808084172812983

بررسی ساختار رایتینگ آیلتس

کد: 139808084172812983

http://bit.ly/327w1KI

، تهران , (اخبار رسمی): در سنجش مهارت رایتینگ در آیلتس جنرال نیز داوطلبان باید به دو task پاسخ دهند. موضوعات هر دو task رایتینگ جنرال عمومی است. در ادامه این دو بخش از رایتینگ آیلتس بررسی شده‌اند.

ساختار رایتینگ آیلتس
بررسی ساختار رایتینگ آیلتس

در آزمون آیلتس سنجش هر 4 مهارت اصلی زبان انگلیسی به صورت جداگانه انجام می‌گیرد و دریافت نمره خوب از هر یک از این 4 مهارت باعث می‌شود تا مجموع نمرات به عنوان یک داوطلب شرکت کننده در این آزمون به نمره‌ای که برای اپلای شدن در دانشگاه مورد نظر نیاز است، برسد و بتوان با موفقیت این مرحله را پشت سر گذاشت.

writing آیلتس یکی از چهار مهارت مهمی است که برای موفقیت در این بخش از آزمون لازم است به خوبی با ساختار رایتینگ آیلتس آشنا بود، به همین منظور در این مقاله سعی شده تا داوطلبان با سبک سوالات و نحوه پاسخگویی به آنها آشنا شوند.

ساختار رایتینگ آیلتس جنرال

در سنجش مهارت رایتینگ در آیلتس جنرال نیز داوطلبان باید به دو task پاسخ دهند. موضوعات هر دو task رایتینگ جنرال عمومی است.

  • ساختار task اول رایتینگ آیلتس

موضوع task اول از افراد می‌خواهد تا یک نامه در مورد مشکلات و مسائل زندگی روزمره بنویسند. موضوع مورد نظر می‌تواند نوشتن نامه‌ای به کارفرما جهت اطلاع از مشکلات مربوط به زمان کار باشد، نامه‌ای به صاحب‌خانه جهت اطلاع‌رسانی در مورد مشکلات گرمایشی خانه و یا نامه‌ای به مسئولین خوابگاه در مورد مشکلات پیش‌آمده باشد. مواردی که باید در نوشتن پاسخ به آنها توجه شود، در صورت سؤال دقیقا عنوان می‌شود؛ بنابراین، لازم است صورت سؤال با دقت خواهده شود. از جمله این موارد می‌توان به نوشتن یک درخواست، توضیح شرایط خاصی، بیان علت و دلیل برای واقعه‌ای، اطلاع رسانی در مورد خبر و یا مسئله‌ای، بیان نیاز، خواسته و یا علایق، پیشنهاد دادن، و شکایت کردن اشاره کرد.

نامه‌ای که در task اول نوشته می‌شود باید حداقل ۱۵۰ کلمه باشد. اساتید آیلتس توصیه می‌کنند تا حداکثر 20 دقیقه برای این بخش زمان در نظر گرفت تا فرصت کافی برای پاسخگویی به task دوم وجود داشته باشد. چرا که بخش دوم آزمون رایتینگ آیلتس سهم دو برابری در نمره‌ی کل رایتینگ خواهد داشت. استایل این نامه در task اول می‌تواند شخصی، نیمه رسمی و یا کاملا رسمی و فرمال باشد. اما این که کدام یک از این استایل‌ها انتخاب شود کاملا بستگی به مخاطب نامه دارد. این بخش را باید متناسب با مخاطب نامه‌ای که قرار است نوشته شود پیش برد و استایل و لحن نامه مناسب را انتخاب کرد. برای مثال، در نوشتن نامه به یک دوست، استایل شخصی مناسب است و در نوشتن نامه به مدیر یا کارفرما، نامه باید رسمی و یا نیمه رسمی نوشته شود.

  • ساختار task دوم رایتینگ آیلتس

در task دوم رایتینگ آیلتس از داوطلبان خواسته می‌شود تا یک مقاله یا essay بنویسند. بدین صورت که باید با توجه به دیدگاه خاص، استدلال و یا معضل خاص مطرح شده، زوایای مختلف را بررسی کند و نظر خود را در مورد آن نوشت. به عنوان نمونه‌ای از این نوع task می‌توان به موضوعات زیر اشاره کرد: آیا فعالیت‌های تفریحی بچه‌ها باید آموزشی باشد؟ چرا اعضای خانواده‌ها مثل قدیم به هم نزدیک نیستند و روابط خوبی ندارند؟ چگونه می‌توان مشکلات زیست‌محیطی را حل کرد؟ آیا سیگار کشیدن باید در مکان‌های عمومی ممنوع شود؟ و موضوعاتی از این قبیل. استایل این رایتینگ باید نیمه رسمی یا رسمی باشد. در واقع برای task دوم رایتینگ در هر دو نوع آزمون آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال داوطلبان باید یک essay بنویسند. تفاوت این دو در موضوع رایتینگ است.

حداقل تعداد کلمات برای این بخش ۲۵۰ کلمه است که باید در باقی‌مانده‌ی زمان که حدود ۴۰ دقیقه است نوشته شود. کمتر از این تعداد نوشتن به معنای از دست دادن بخشی از نمره است. بیش‌تر از این تعداد نوشتن ایرادی ندارد بلکه نیاز به زمان بیش‌تر دارد. اما محدودیت زمانی اجازه‌ی زیادی برای نوشتن خیلی بیش‌تر از این تعداد کلمات را نمی‌دهد. همچنین باید توجه داشت که بهتر است دقایق پایانی این آزمون را به مرور کردن و اصلاح رایتینگ پرداخت.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت مرکز تدریس خصوصی آیلتس به آدرس myielts.in مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مرکز تدریس خصوصی زبان مای آیلتس

مجموعه ی مای آیلتس با به کارگیری اساتید برجسته و مجرب تهران همواره درصدد ارائه ی بالاترین سطح خدمات آموزشی در زمینه آزمون آیلتس و آزمون تافل و مکالمه متناسب با نیازهای شما زبان آموزان عزیز بوده است. ما بر این باوریم که بهترین و سریع ترین روش برای رسیدن به نمره ی دلخواه شما بهر گیری از اساتید و منابع آموزشی درجه 1 می باشد. این مجموعه با برگزاری دوره های آمادگی آزمون آیلتس بصورت تدریس خصوصی آیلتس در منزل، محل کار شما و یا در محل موسسه توسط استاد آیلتس خانم و آقا می کوشد تا شما را به نمره ی آیلتس دلخواهتان برساند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش