اطلاعات تماس
 • 021885*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140106226421217485

کاغذ سابلیمیشن با کیفیت از کجا بخریم؟

کد: 140106226421217485

https://bit.ly/3eK7E1I

، تهران , (اخبار رسمی): خرید کاغذ سابلیمیشن باید از فروشگاه های معتبر انجام شود، زیرا نمونه‌های تقلبی و بی کیفیت کم نیستند. در این مطلب ویژگی های کلی این کاغذ مخصوص چاپ و بهترین برند و فروشگاهی را که می­توانید آن را تهیه کنید، برای فعالان حوزه چاپ ارائه داده‌ایم.

کاغذ سابلیمیشن با کیفیت از کجا بخریم؟
خرید کاغذ سابلیمیشن با کیفیت
کاغذ سابلیمیشن با کیفیت از کجا بخریم؟
کاغذ سابلیمیشن

یکی از عرضه‌کنندگان کاغذهای سابلیمیشن باکیفیت، شرکت فبتاک است. این شرکت علاوه ‌بر ارائه انواع کاغذهای ترانسفر، دستگاه‌های چاپ روی پارچه و تمامی ملزومات و تجهیزات وابسته به آن را ارائه می کند.

برای چاپ سابلیمیشن از تجهیزاتی چون مرکب سابلیمیشن، کاغذ سابلیمیشن و پرینتر مخصوص سابلیمیشن باید استفاده کرد. کیفیت هر یک از این موارد مستقیماً بر کیفیت چاپ اثر گذار است به خصوص کاغذ سابلیمیشن باکیفیت، نقش بسیار مهمی را در وضوح و شفافیت چاپ پارچه دارد.

به نقل از فبتاک، خرید کاغذ سابلیمیشن باید از فروشگاه‌های معتبر انجام شود زیرا نمونه های تقلبی و بی کیفیت کم نیستند. در این مطلب ویژگی‌های کلی این کاغذ مخصوص چاپ و بهترین برند و فروشگاهی را که می­توانید آن را تهیه کنید، برای فعالان حوزه چاپ ارائه داده ایم.

کاغذ سابلیمیشن و ویژگی های آن

کاغذ سابلیمیشن در واقع از کاغذ معمولی با پوششی مخصوص به نام کوتینگ تشکیل شده است. این لایه کوتینگ ویژگی هایی به کاغذ می‌دهد که بتواند جوهر را بدون آنکه در بافت آن نفوذ  کند، برروی خود نگه دارد و جوهر به سرعت خشک شود و همچنین در گرمای دستگاه پرس حرارتی دچار سوختگی نشود.

کاغذهای سابلیمیشن به صورت رولی و یا ابعاد کوچکتر A3 و A4 برای چاپ روی محصولاتی همچون تی شرت و سایر قطعه ها موجود است.

ازجمله ویژگی‌ها و مشخصات ظاهری کاغذ سابلیمیشن مرغوب می‌توان به ابعاد کاغذ، گرماژ کاغذ و  درصد کوتینگ آن اشاره کرد.

 • ابعاد کاغذ سابلیمیشن

یکی از معیارهای خرید های کاغذهای سابلیمیشن، عرض این کاغذها است که این ابعاد و عرض با توجه به ابعاد طرح چاپی و عرض دستگاه چاپ روی پارچه انتخاب می‌شود تا هدر رفت کاغذ به صفر برسد. به‌ عنوان مثال جهت چاپ طرح بر روی یک روسری به کاغذهای سابلیمیشن با عرض ۱۴۰ سانتی‌ متر نیاز است که بهتر است از کاغذهایی با عرض ۱۴۵ سانتی‌متر استفاده کرده تا محدوده اطراف طرح را نیز چاپ نماید.

همچنین شما می‌توانید جهت چاپ بر روی پارچه‌هایی که دارای عرض ۷۵ سانتی‌متر هستند، از یک کاغذ با عرض ۱۶۰ سانتی‌متر استفاده کرده و دو پارچه با عرض ۷۵ سانتی‌متر را در کنار هم قرار داده و چاپ را انجام دهید.

این کار علاوه‌بر صرفه ‌جویی در مصرف کاغذ، سرعت چاپ روی پارچه را نیز افزایش خواهد داد. علاوه‌بر توجه به عرض کاغذ سابلیمیشن، توجه به طول کاغذ نیز از اهمیت بالایی برخوردار بوده که باید با توجه به وزن کاغذ، رول‌ های آن را انتخاب کرده که نه بیش‌ از حد سبک و نه بیش‌ از حد سنگین باشند تا در دستگاه پرس حرارتی دچار مشکل نشود.

 • گرماژ کاغذ سابلیمیشن

یکی دیگر از مشخصات کاغذهای سابلیمیشن، گرماژ این کاغذها است. کاغذهای سابلیمیشن دارای وزن ۲۰ گرم، به‌ معنای این است که هر متر مکعب از کاغذ دارای وزن ۲۰ گرم است. بنابراین میتوان گفت که هرچه عدد گرماژ کاغذ بالاتر باشد، وزن کاغذ سابلیمیشن بیشتر و ضخیم‌ تر بوده و بالعکس هر چه عدد پایین‌تر باشد، وزن کاغذ کمتر و نازک‌تر است.

کاغذهای نازک از لحاظ قیمت به صرفه‌ تر از کاغذهای ضخیم بوده ولی دارای محدودیت‌هایی نیز هستند. زیرا این کاغذها توانایی تحمل دما و حرارت بالا را نداشته و ممکن است در هنگام چاپ طرح بر سطح آن‌ها، توسط جوهر خیس‌ شده و شکل و حالت خود را از دست بدهند.

وزن کاغذ بر اساس سرعت چاپ و نوع و جنس متریالی که برروی آن قرار است چاپ انجام شود، انتخاب می‌شود.

 • کوتینگ کاغذ سابلیمیشن

نوع کوتینگ موجود در سطح کاغذ ترانسفر در کیفیت چاپ آن بسیار تاثیرگذار است. از مزیت‌های وجود لایه کوتینگ بر سطح کاغذهای سابلیمیشن می‌توان به استفاده کمتر از جوهر در هنگام چاپ و همچنین نفوذ کمتر آن به بافت کاغذ و داشتن چاپی بسیار باکیفیت، شفاف و با وضوح بالا اشاره کرد.

برای تشخیص کاغذ سابلیمیشنن کوتینگ دار، شما می‌توانید نوک انگشتان خود را خیس کرده و به دو سطح کاغذ بکشید. آن سطحی که کمی چسبناک بوده و به‌ سختی از انگشت شما جدا می‌شود، دارای مواد شیمیایی کوتینگ است.

تفاوت کاغذ ترانسفر با کاغذ معمولی

 • مقاومت بالا در برابر پاره شدن و تغییر حالت
 • دارای نفوذپذیری بسیار پایین جهت نفوذ جوهر به پشت کاغذ
 • قابلیت جذب جوهر و عدم پخش شدگی آن
 • مقاومت بالا در برابر دما و حرارت بالا
 • دارای مواد پرکننده بین الیاف کاغذ
 • چگالی و تراکم بیشتر نسبت‌ به کاغذهای معمولی
 • دارای لایه‌ای کوتینگ جهت جلوگیری از نفوذ جوهر به بافت کاغذ
 • امکان ایجاد طرح‌های رنگی در ۱ لایه و عدم نیاز به چندین لایه وینیل
 • دارای تطابق با جوهر و چاپگر خانگی
 • دستگاه چاپ روی پارچه چاپ توسط کاغذ سابلیمیشن قابل شستشو بوده و می‌توان طرح‌ها بدون رنگ پریدگی بارها شستشو نمایید
 • کاغذ ترانسفر در هنگام چاپ لباس‌ های قدیمی‌تر و پنبه نمی‌چسبد.

نکات مهم در خرید کاغذ سابلیمیشن مرغوب

برای هر فردی که در حوزه چاپ فعالیت دارد مهم است که نکات زیر را برای خرید کاغذ ترانسفر در نظر داشته باشد.

 • سرعت چاپ

یکی از نکات مهم در هنگام خرید کاغذ سابلیمیشن، توجه به‌ سرعت چاپ است. اگر سرعت چاپ دستگاه بالا باشد بهتر است از کاغذهای نازک و اگر سرعت چاپ پایین است بهتر است از کاغذهایی با گرماژ بالا استفاده کرد.

 • ظرفیت مرکب

کاغذهایی که تهیه می کنید، باید با ظرفیت جوهر و میزان حجم ورودی جوهر متناسب باشد. بدین‌ صورت کاغذی را انتخاب نمایید که با ظرفیت جوهر دستگاه همخوانی داشته تا چاپی با کیفیت و با وضوح بالا داشته باشید.

 • کیفیت کاغذ

ماندگاری، دوام و کیفیت کاغذ از جمله مهم‌ترین نکات در هنگام خرید آن‌ها است. کیفیت کاغذهای سابلیمیشن باید به‌گونه‌ای باشد که جوهر را به‌ خوبی جذب کرده و طرح را با تمامی جزئیات و رنگ به سطح جسم منتقل کرده و شکل و حالت اولیه خود را در برابر رطوبت و حرارت از دست ندهد.

 • ابعاد پرینتر دستگاه

پرینترهای دستگاه چاپ روی پارچه دارای ابعاد متفاوتی بوده و به‌ همین دلیل کاغذی را که تهیه می‌نمایید باید با اندازه چاپگر یکی بوده و مطابق با آن باشد.

فروشگاه مطمئن برای خرید کاغذ سابلیمیشن

یکی از عرضه‌کنندگان کاغذهای سابلیمیشن باکیفیت، شرکت فبتاک است. این شرکت علاوه ‌بر ارائه انواع کاغذهای ترانسفر در ابعاد گوناگون، دستگاه‌های چاپ روی پارچه و همچنین تمامی ملزومات و تجهیزات وابسته به آن را نیز به مشتریان خود عرضه می‌کند.

 این شرکت از سال ۱۳۹۶ تاکنون در زمینه صنعت چاپ دارای فعالیت است. شما می‌توانید جهت اطلاع از قیمت و خرید دستگاه چاپ پارچه با بخش کارشناسی فروش فبتاک تماس گرفته و اطلاعات لازم را دریافت کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت فبتاک

شرکت فبتاک به عنوان برترین شرکت ارائه دهنده انواع دستگاه چاپ پارچه، دستگاه چاپ سابلیمیشن، کلندر سابلیمیشن، پرینتر سابلیمشن، کاغذ سابلیمیشن و مرکب سابلیمیشن آماده ارائه به روزترین تکنولوژی های روز در دنیا به شما صنعتگران گرامی است.

اطلاعات تماس
 • 021885*****
[نمایش اطلاعات]