اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970801323379461

سافت استارتر 15 کیلو وات ATS22 اشنایدر الکتریک

کد: 13970801323379461

https://goo.gl/hLMmY8

، اصفهان , (اخبار رسمی): سافت استارتر نقش یک راه انداز نرم و یا توقف کنندۀ نرم را برعهده دارد. در یک سافت استارت ولتاژ از مقدار قابل تنظیمی شروع به افزایش می کند و بصورت تدریجی افزایش می یابد، تا حد بالای ولتاژ به موتور اعمال شود.

سافت استارتر 15 کیلو وات ATS22 اشنایدر الکتریک
راه انداز نرم 15 کیلو وات ATS22 اشنایدر الکتریک

سافت استارتر نقش یک راه انداز نرم و یا توقف کنندۀ نرم را برعهده دارد.

سافت استارتر نقش یک راه انداز نرم و یا توقف کنندۀ نرم را برعهده دارد. در یک سافت استارت ولتاژ از مقدار قابل تنظیمی شروع به افزایش می کند و بصورت تدریجی افزایش می یابد، تا حد بالای ولتاژ به موتور اعمال شود. در یک سافت استارت جریان به میزان از قبل تعیین شده ای محدود می شود و پس از پایان زمان راه اندازی جریان کاهش پیدا کرده و به میزان مورد نیاز بار محدود می شود.

 هنگام تنظیم جریان راه اندازی موتور باید توجه کنیم که بسته به موتور و بار اگر این جریان را از یک حدی کمتر انتخاب کنیم، ممکن است موتور راه اندازی نشود. با کاهش جریان راه اندازی، گشتاور راه اندازی موتور نیز کم می شود. بنابراین اگر جریان راه اندازی را آنقدر کاهش دهیم که گشتاور راه اندازی موتور از راه اندازی بار کمتر شود، اصلاً موتور راه اندازی نخواهد شد و بار اصطلاحاً از جا کنده نخواهد شد.

نکتۀ دیگری که باید به آن توجه کرد آن است که هرگاه جریان راه اندازی را کم انتخاب کنیم، با فرض اینکه بتوانیم به گشتاور مقاوم بار غلبه کنیم، و آن را به حرکت در بیاوریم، مدت زمانی که طول خواهد کشید تا سرعت موتور به سرعت نامی آن برسد تابع جریان انتخاب شده خواهد بود. به عبارت دیگر در جریان کمتر مدت زمان بیشتر و در جریان بیشتر مدت زمان کمتری موتور به دور نامی خود می رسد.

 در یک سافت استارتر الزامی به تنظیمات مختلف نیست، بصورت کلی با تنظیم سه یا چهار پارامتر که مشخصۀ استارت و جریان موتور می باشد، سافت استارتر به آسانی قابل تنظیم است.

به عنوان مثال یک پمپ آب، که آب را از یک موقعیت پائین به ارتفاع بالاتری هدایت می کند در نظر بگیرید، چون پمپ ناگزیر است به سیال (مثلاً آب) میزانی انرژی جنبشی وارد کند که به اختلاف ارتفاع غلبه کند در هنگام توقف، اختلالات زیادی در آن ایجاد می شود. زمانی که این پمپ به صورت عادی متوقف شود یعنی بدون سافت استارتر فرمان قطع آن صادر شود. در این حالت آبی که در لوله ها وجود دارد و دارای انرژی پتانسیل بالائی است، بطورناگهانی بطرف پمپ سرازیر شد و پس از برخورد آب به پمپ که اصطلاحاً به آن ضربۀ کله قوچی می گویند باعث ایجاد آسب به پمپ و لوله ها می شود. در این حالت با استفاده از سافت استارتر می توان به صورت توقف تدریجی پمپ را متوقف نمود و انرژی پتانسیل آب را به تدریج میرا نموده و بدین ترتیب ضمن جلوگیری از ضربه، نواسانات مکانیکی آن را کنترل کرد.

شرکت مهندسی الیکا الکتریک با اتکا به تجربه‌ی فنی و بازرگانی کارشناسان خود قادر است در خصوص تأمین قطعات، مشاوره، طراحی و ارائه اطلاعات فنی و نحوه انتخاب و راه‌اندازی محصولات الکتریکال نیاز صنایع مختلف کشور را بر طرف کند. علاقه‌مندان برای ارتباط با متخصصان این شرکت می‌توانند از طریق وب‌سایت elicaelectric.com اقدام کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت مهندسی الیکا الکتریک

لزوم پیشرفت در کار صنعتی آگاهی از چگونگی یک انتخاب درست است. الیکا الکتریک پس از سال‌ها تلاش و تجربه در زمینۀ فروش و توزیع محصولات صنعتی، پاسخگوی نیاز مشتریان در خصوص مصرف قطعات و ارائۀ راهکارهای فنی است و از این رو می تواند مشاور خوبی برای انتخاب های صنعتی مشتریان باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید