اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970918332319461

کلید هوایی چهار پل اشنایدر الکتریک

کد: 13970918332319461

https://goo.gl/DG19sq

، اصفهان , (اخبار رسمی): کلید هوایی نوعی کلید اتوماتیک فشار ضعیف است که در آمپرهای بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد. کلید هوایی عمدتأ در ورودی تابلو‌های فشار ضعیف استفاده می‌شود.

کلید هوایی چهار پل اشنایدر الکتریک
کلید هوایی 2500 آمپر چهار پل اشنایدر الکتریک

کلید هوایی نوعی کلید اتوماتیک فشار ضعیف است که در آمپرهای بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد کلید هوایی عمدتا در ورودی تابلو‌های فشار ضعیف استفاده می‌شود

کلید هوایی که نام کامل آن کلیدهای مدارشکن قدرت هوایی (Air Circuit breaker) است نوعی کلید اتوماتیک فشار ضعیف است که در آمپرهای بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد. عملکرد سیستم اطفاء جرقه در این کلید در هوای آزاد صورت می‌گیرد لذا به آنها، کلید هوایی می‌گویند. کلید هوایی، یک کلید فشار قوی است که علاوه بر قطع و وصل خط، حفاظت شبکه را نیز برعهده دارد و در شرایط اتصال کوتاه شدن شبکه، افزایش یا کاهش بیش از حد ولتاژ، افزایش حرارت تجهیزات در اثر توان عبوری بیش از حد از آن‌ها یا اضافه بار، خارج شدن ژنراتورها از حالت سنکرون و… قطع می‌شود.

ساختار کلید هوایی اشنایدر الکتریک

کلیدهای فشار قوی طوری طراحی شده‌اند که به طور اتوماتیک از طریق موتور الکتریکی و یا به صورت دستی کنترل شوند. در شرایط تحت ولتاژ و زیر بار و در زمان اتصال کوتاه که جریان عبوری از مدار ممکن است تا ۱۰ برابر جریان نامی برسد قادر است  بدون آنکه آسیبی به آن برسد مدار را قطع کند. در واقع کلیدهای هوایی به دو صورت خودکار یا دستی عمل می‌کنند. 

اتصال کوتاه از مهم‌ترین و محتمل‌ترین خطاهایی است که در شبکه برق به وجود می‌آید. این خطا ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود برای مثال بر اثر برخورد یک یا دو فاز با زمین و همچنین اتصال دو یا سه فاز به یکدیگر. در این حالت جریان زیادی در حدود ۱۰ تا ۱۰۰ برابر جریان عادی، از شبکه عبور می‌کند. عبور این جریان می‌تواند اثرات زیان باری بر عملکرد شبکه برق داشته باشد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به اثرات حرارتی روی تجهیزات شبکه اشاره کرد که دلیل اصلی سوختن و آسیب دیدن عایق آن‌ها است. در نتیجه بر طرف ساختن خطا در یک سیستم باید در زمان کوتاهی صورت گیرد.

کارایی مفید کلیدھای هوایی تقریباً دو برابر کلیدهای اتوماتیک کمپکت است. بالاترین جریان کاری کلید هوایی فوق‌ 2500 آمپر و میزان قدرت قطع آن 50 کیلو آمپر است. در این کلید از رلۀ الکترونیکی میکرولوجیک 2 استفاده شده است. همچنین دقت و انعطاف‌پذیری بسیار بالای این کلید دلیل اصلی حفاظت و برقراری سلکتیوتی در شبکه برق است. در این کلید هوایی 4 پل می‌توان حفاظت زمین را هم انجام داد.  

کلید هوایی عمدتأ در ورودی تابلو‌های فشار ضعیف استفاده می‌شود که جریان بالایی دارد و سلکتیویتی کامل بین کلیدهای ورودی و کلیدهای خروجی که از نوع کلیدهای اتوماتیک کمپکت می‌باشند ضروری است. تجهیزات جانبی کلید هوایی شامل رله‌های تریپ (شنت و آندر)، کنتاکت کمکی و خطا، موتور الکتریکی ، اینترلاک، و غیره است.

عملکرد کلید هوایی

عملکرد کلید ھوایی به این صورت است که فنر شارژ کلید توسط دسته گرداننده یا موتور الکتریکی شارژ می‌شود و کلید به حالت وصل قرار می‌گیرد. در هنگام بروز خطا رله الکترونیکی به کمک ترانس‌های نمونه بردار جریان، خطا را حس می‌کند و کلید را قطع می‌کند. به طور کلی عملکرد شارژ کلید یا به شکل گرداننده (Rotary) یا به صورت فنر شارژ شده (Spring Charged) است. کلیدهای هوایی دارای رله‌هایی است که در داخل خود کلید جاسازی شده‌اند (Built-in)، این رله‌ها با خاصیت تأخیری یا Time Delay فرمان قطع با تأخیر را صادر می‌کنند.

شرکت مهندسی الیکا الکتریک با اتکا به تجربه‌ی فنی و بازرگانی کارشناسان خود قادر است در خصوص تأمین قطعات، مشاوره، طراحی و ارائه اطلاعات فنی و نحوه انتخاب و راه‌اندازی محصولات الکتریکال نیاز صنایع مختلف کشور را بر طرف کند. علاقه‌مندان برای ارتباط با متخصصان این شرکت می‌توانند از طریق وب‌سایت elicaelectric.com اقدام کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت مهندسی الیکا الکتریک

لزوم پیشرفت در کار صنعتی آگاهی از چگونگی یک انتخاب درست است. الیکا الکتریک پس از سال‌ها تلاش و تجربه در زمینۀ فروش و توزیع محصولات صنعتی، پاسخگوی نیاز مشتریان در خصوص مصرف قطعات و ارائۀ راهکارهای فنی است و از این رو می تواند مشاور خوبی برای انتخاب های صنعتی مشتریان باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نفت، نیرو و انرژی