اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13971117346179461

آشنایی با انواع تایمر

کد: 13971117346179461

https://goo.gl/anopXo

، اصفهان , (اخبار رسمی): تایمر یا رله زمانی وظیفه کنترل مدار را برای مدت زمانی معین به عهده دارد یا به عبارت ساده‌تر جهت تنظیم زمان بین دو عملکرد در مدارهای فرمان از تایمر استفاده می‌شود.

انواع تایمر
تایمر الکترونیکی اشنایدر الکتریک

کاربرد تایمر در صنعت
تایمر صنعتی در تابلوهای فرمان، اتوماسیون، زمان سنجی، راه اندازی خودکار دستگاه‌ها، شروع و راه‌اندازی یک عملکرد به صورت خودکار و همچنین راه‌اندازی موتورهای الکتریکی سه فاز برای عبور از حالت ستاره به مثلث کاربرد دارد. تایمرها از نظر دسته بندی به دو گروه دیجیتال و آنالوگ تقسیم می‌شوند. از مرغوب‌ترین این محصولات، تایمرهای اشنایدر الکتریک را می‌توان نام برد. 

تایمر آنالوگ:

معمولاً زمانی که سپری شده است را نمایش نمی‌دهند، ولی از طریق یک اندیکاتور (هشدار دهنده) وضعیت تایمر را (تایمر در حال شمردن زمان است یا اینکه تایمر عمل کرده است) را مشخص می‌کند.

تایمر دیجیتال:

زمان در حال سپری شدن را نمایش داده و همچنین زمان پیش فرضی که برای Timer تنظیم شده است را نمایش می‌دهند. در این نمونه تایمر می‌توان تغییرات زمان را مشاهده کرد.  

تایمرها را می‌توان از نظر ساختمان داخلی به صورت زیر تقسیم کرد:

  • تایمر موتوری یا الکترومکانیکی
    این نوع تایمر با استفاده از چرخش دیسک زائده داری که به یک موتور کوچک متصل است و برخورد زائده به میکروسویچ مقابل آن عمل تنظیم زمان را انجام می دهد. با توجه به دور ثابت موتور و با چرخش پیچ تنظیم روی تایمر می‌توان فاصله زائده روی دیسک تا میکرو سوییچ را تنظیم کرد.
  • تایمر الکترونیکی
    از تایمرهای الکترونیکی برای تنظیم زمان‌های کمتر از ثانیه تا چندین ثانیه استفاده می‌شود. در ساختمان این تایمرها از مدارها و آی سی های الکترونیکی استفاده شده است. با آی سی 555 می‌توان ساده‌ترین نمونه از تایمرهای الکترونیکی را ساخت.
  • تایمر پنوماتیکی
    در این تایمر از خاصیت ذخیره سازی و فشردگی هوا استفاده می‌شود. کار این زمان سنج شبیه تایمر موتوری است با این تفاوت که زمان سنج موتوری پس از تنظیم و وصل بوبین آن به ولتاژ شروع به کار می‌کند، ولی زمان سنج پنوماتیکی پس از قطع بوبین آن از ولتاژ شروع به کار می‌کند. از این نمونه تایمر روی کنتاکتور برای تغییر و ضعیت حالت ستاره به مثلث استفاده می‌شود.

شرکت مهندسی الیکا الکتریک با اتکا به تجربه‌ی فنی و بازرگانی کارشناسان خود قادر است در خصوص تأمین قطعات، مشاوره، طراحی و ارائه اطلاعات فنی و نحوه انتخاب و راه‌اندازی محصولات الکتریکال نیاز صنایع مختلف کشور را بر طرف کند.

علاقه‌مندان برای ارتباط با متخصصان این شرکت می‌توانند از طریق شماره تلفن 32664550-031 و یا وب‌سایت Elicaelectric.com اقدام کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت مهندسی الیکا الکتریک

لزوم پیشرفت در کار صنعتی آگاهی از چگونگی یک انتخاب درست است. الیکا الکتریک پس از سال‌ها تلاش و تجربه در زمینۀ فروش و توزیع محصولات صنعتی، پاسخگوی نیاز مشتریان در خصوص مصرف قطعات و ارائۀ راهکارهای فنی است و از این رو می تواند مشاور خوبی برای انتخاب های صنعتی مشتریان باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید