اطلاعات تماس
  • 021332*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140009045543917491

پشم سنگ و ویژگی های آن

کد: 140009045543917491

https://bit.ly/3DadjVn

، تهران , (اخبار رسمی): در این مقاله اطلاعاتی در مورد عایق صوتی و حرارتی پشم سنگ بیان شده است

پشم سنگ و ویژگی های آن
پشم سنگ و ویژگی های آن

پشم سنگ و ویژگی های آن

پشم سنگ یک عایق صوتی حرارتی با الیاف معدنی می‌باشد. ماده اولیه‌ی عایق پشم سنگ، بازالت است که از گروه سنگ‌های آذرین و بازمانده فعالیت‌های آتشفشانی می‌باشد.

برای تولید پشم سنگ، بازالت را در دمای ۱۵۰۰ درجه سانتیگراد ذوب می‌کنند و با استفاده از روش‌های خاص آن را به الیافی بسیار ریز با قطر میکرونی تبدیل می‌کند.

۹۷% کل محصول پشم سنگ را این الیاف تشکیل می‌دهد، ۳%  باقی مانده رزین و روغن‌های مورد نیاز برای فرم دهی الیاف متناسب با نوع محصول مورد نیاز می‌باشد.

برای مشاوره در مورد خرید بهترین عایق پشم سنگ با گروه ونوس تماس بگیرید.

ویژگی های پشم سنگ

محدوده تحمل دمایی پشم سنگ از ۳۰- تا ۷۵۰ درجه سانتیگراد است. ضریب انتقال حرارت آن بسیار پایین می‌باشد، که این ویژگی باعث شده که نقش بسزایی در کاهش مصرف انرژی داشته باشد.

کاهش مصرف انرژی علاوه بر اینکه باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود، آلاینده‌های کمتری نیز تولید می‌گردد که این به حفظ محیط زیست کمک می‌کند.

علاوه بر این پشم سنگ از نظر زیست محیطی و بهداشتی به عنوان عایقی مطلوب شناخته شده و هیچ یک از عوارض نامطلوب عایق های مشابه را ندارد. در واقع پشم سنگ بی‌ضررترین عایق حرارتی-صوتی شناخته شده می‌باشد. پشم سنگ علاوه بر اینکه یک عایق حرارتی بسیار عالی می‌باشد عایق صوتی خوبی هم است. قدرت عایقی پشم سنگ ۳۳ برابر دیوار بتنی و ۲۲ برابر دیوار آجری است.

از پشم سنگ در کشت هیدروپوینک (کشت بدون خاک) نیز استفاده می‌شود.

در کشورهای پیشرفته بیشترین مصرف انرژی مربوط به بخش صنعت می‌باشد. در کشور ما بیشترین مقدار انرژی در منازل و بخش اداری مصرف می‌شود. این امر نه تنها باعث اتلاف بخش زیادی از سرمایه ملی کشور می‌شود بلکه باعث ایجاد آلودگی‌های زیادی در محیط نیز می‌گردد. اثرات این آلودگی‌ها به صورت ضایعات زیست محیطی و یا کاهش سطح سلامت جامعه نمایان می‌شود.

از عایق پشم سنگ در صنعت ساختمان سازی، صنایع پتروشیمی و پالایشگاه، کوره ها، اجاق ها، کانال های هوا، دیگ های بخار، دودکش ها و همچنین به منظور عایق کاری صوتی استفاده می‌شود.

انواع پشم سنگ

انواع پشم سنگ شامل پشم سنگ فله ای (پشم سنگ خام که بصورت تزریق در محل استفاده می شود)، پشم سنگ لحافی، پشم سنگ پتویی، پشم سنگ تخته ای و پشم سنگ لوله می شود. این محصولات پشم سنگ با پوشش خارجی یا بدون پوشش تولید می شوند.

از ویژگیهای پشم سنگ می توان به نصب ساده، خنثی بودن با تمام مصالح مورد استفاده در ساختمان و صنعت، غیر سمی بودن، سازگاری با محیط زیست، مقاوم بودن در برابر آتش، ضریب هدایت حرارتی پایین، قدرت جذب بالای صوت، انتقال صدای کم، اشاره کرد.

عایق های پشم سنگ یا پشم معدنی نزدیک به ۴۴% کل عایق های بکار رفته در صنایع مختلف و ساختمان ها را شامل می شوند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گروه عایق ونوس

گروه ونوس فعالیت خود را به طور رسمی از سال ۸۸ آغاز کرد. فعالیت اصلی این گروه در زمینه ی طراحی و اجرای انواع دکوراسیون داخلی و خدمات عایق های صوتی می باشد. گروه ونوس شامل دو کادر مجرب و مجزا شامل طراحان متخصص و مجریان با تجربه در زمینه عایق های صوتی، حرارتی و برودتی و اجرای دکوراسیون داخلی و خارجی می باشد. گروه طراحی و کارشناسی گروه طراحی شامل طراحان حرفه ای و آشنا با به روز ترین طراحی های مدرن دنیا و حرفه ای ترین نرم افزار های طراحی می باشد. خوشبختانه وجود این افراد در گروه تا حد زیادی باعث راهنمایی مشتریان و کمک در تصمیم گیری نهایی آنها شده است. گروه اجرایی و عملیاتی گروه اجرایی نیز از افراد با تجربه و آموزش دیده ای تشکیل شده است. هر کدام از افراد در حیطه شغلی خود به صورت کاملا حرفه ای مشغول فعالیت می باشند. خبره بودن کادر اجرایی موجب سهولت در تصمیم گیری مشتریان و از همه مهم تر صرفه جویی در هزینه های نهایی می گردد. این ویژگی در نهایت رضایت مشتریان محترم را در پی دارد. در گروه ونوس فعالیت افراد با تجربه در کنار هم موجب می شود که علاوه بر زیبایی شناختی طرح ها امکان سنجی طرح ها نیز مورد بررسی قرار گیرد. ونوس سعی دارد تا طرح مورد نظر در حد یک ایده باقی نماند و به مرحله اجرا برسد. این گروه تا کنون توانسته است تمامی پروژه های خود را با موفقیت و از همه مهم تر رضایت کامل مشتریان به پایان برساند. امید است زین پس نیز بتواند به یاری پروردگار و حمایت شما مشتریان محترم مسیر تعالی خود را با موفقیت طی کند.

اطلاعات تماس
  • 021332*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تجارت و بازار