اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970204292666663

معرفی کتاب آموزش و بازتوانی از طریق بازی

کد: 13970204292666663

https://goo.gl/TLhmYD

، تهران , (اخبار رسمی): این کتاب ضمن معرفی بازی‌های متنوع و جذاب برای کودکان جهت اجرا در جمع خانواده، مهدهای کودک، مدارس و مراکز بازی و ورزش، تغییرات مناسب در این بازی‌ها برای استفاده گروه‌های خاص را معرفی می‌کند.

آموزش و بازتوانی از طریق بازی
معرفی کتاب آموزش و بازتوانی از طریق بازی

زمانی که برای بازی کودکان در سنین کودکی صرف می‌‌شود سرمایه‌گذاری محسوب شده و برای آینده آن‌ها و جامعه اهمیت زیادی خواهد داشت

اهمیت بازی و فعالیت بدنی به‌عنوان یک اصل اساسی در زندگی برای کسی پنهان نیست، همچنان که دانشمندان تاکید کرده‌اند اگر به نیازهای کودکان توجه بیشتری شود، یادگیری آن‌ها سریع‌تر صورت خواهد گرفت و انسان‌های موفق‌تری خواهند بود، بنابراین زمانی که برای بازی کودکان در سنین کودکی صرف می‌‌شود سرمایه‌گذاری محسوب شده و برای آینده آن‌ها و جامعه اهمیت زیادی خواهد داشت.

از سوی دیگر، امروزه با توجه به مشکلات شهرنشینی و آپارتمان‌‌نشینی بسیاری از خانواده‌ها و کودکان از مزایای بازی با همسالان خود محروم مانده‌‌اند، در نتیجه مهدهای کودک، دبستان‌‌ها، مراکز آموزشی و نگه‌داری تنها مکانی شده است که کودکان فرصت لازم را برای بازی با سایر بچه‌ها به‌دست آورند؛ حال‌آنکه با توجه به شرایط به‌وجود آمده در مهدهای کودک، برخی از دبستان‌‌ها و مراکز، فضای ورزشی و محیط بازی مناسب و بزرگ برای استفاده کودکان مهیا نیست و شاید فقط یک اتاق بازی برای کودکان در نظر گرفته شود.

در این کتاب کوشش شده تا بازی‌‌ها طوری طراحی شوند که بیشتر آن‌ها را در همان اتاق بازی انجام داد. از مزایای دیگر این کتاب می‌‌توان به سازگار نمودن این بازی‌‌ها برای معلولین اشاره کرد.

در اینجا لازم است به یک واقعیت اشاره شود که یکی از دلایل نوشتن این کتاب برای معلولین حضور در یک کلاس و مشاهده یک کودک نابینا بود که دچار افسردگی شده بود. بنابراین شروع به طرح یک بازی برای فراهم کردن زمینه حضور موثر این فرد نابینا در اجتماع کردیم. انجام تدابیر و طراحی یک بازی مرتبط و جذاب سبب شد که فرد یاد شده تمایل شدیدی به شرکت در بازی‌‌های گروهی نشان دهد و در ادامه، با همکاری معلم مربوطه و اولیا، این فرد به حالت عادی بازگشت.

همچنین تجربیات و تحصیلات مرتبط با تربیت‌بدنی معلولین، ارتباط با مهدهای کودک و کار عملی با معلولین به‌ویژه مراکز توانبخشی کم‌‌توانان ذهنی ما را بر آن داشت تا نسبت به تالیف این کتاب اقدام کنیم، شاید زمینه‌هایی برای بروز استعداد این افراد فراهم گشته و از مزایا و تاثیرات بازی و به‌دنبال آن تعلیم و تربیت بهره‌مند گردند و زمینه برای حضور این افراد در زمینه‌های حرفه‌ای و اجتماعی به‌وجود آید.

کتاب "آموزش و بازتوانی از طریق بازی" اثر مرتضی دیوباد به تازگی منتشر و با قیمت 15000 تومان، روانه بازار کتاب شده است.

علاقه‌مندان جهت مطالعه فایل پی دی اف 20 صفحه اول و یا خرید کتاب، می‌توانند به آدرس این لینک مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

انتشارات بامدادکتاب

گروه انتشاراتی بامدادکتاب و ورزش پیشگام و ماندگار در پیوند ورزش با دانش، دارای بیش از 15 سال تلاش بی وقفه در حوزه کتاب‌های تربیت بدنی و ورزشی است که یک مجموعه کامل حرفه‌ای شامل تولید کتاب، سی دی، پوستر و توزیع و فروش در سراسر کشور است.همچنین فروشگاه تخصصی کتاب‌های ورزشی و سایت فروش آنلاین کتاب‌های ورزشی جهت دسترسی و خرید آسان در اختیار علاقمندان می باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]