کد: 13970305297498549

2 کاری که باعث می‌شود به کبد آسیب برسد

کد: 13970305297498549

https://goo.gl/QGCFLF

، اصفهان , (اخبار رسمی): کبد یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین ارگان‌های بدن به شمار می‌آید و با برعهده داشتن بیش از ۵۰۰ کارکرد حیاتی در بدن، این وظیفه مهم را ایفا می‌کند. از جمله این وظایف می‌توان به تصفیه خون، از بین بردن سموم، تبدیل مواد غذایی به انرژی و ذخیره ویتامین‌ها و مواد معدنی اشاره کرد.

2 کاری که باعث میشه خودتان به کبدتان آسیب بزنید
کبد یکی از بزرگ ترین و مهم ترین ارگان های بدن به شمار می آید.

از جمله وظایف کبد می‌توان به تصفیه خون، از بین بردن سموم، تبدیل مواد غذایی به انرژی و ذخیره ویتامین‌ها و مواد‌معدنی اشاره کرد

دکتر «رابرت اِس. براون» از بخش درمان بیماری‌های کبد مرکز پزشکی کورنل در این باره می‌گوید: هر ماده خوراکی را که مصرف می کنید، یا هر آنچه بنا است در بدن باقی یا دفع شود با دخالت کبد همراه خواهد بود.

برای اینکه بتوانید در طول سالیان طولانی از این ارگان بسیار مهم و حیاتی بدن استفاده کنید بهتر است موارد ذیل را مورد توجه جدی قرار دهید. مواردی که در ادامه این نوشته برشمرده خواهند شد همگی این ارگان حیاتی را مورد مخاطره قرار می‌دهند.

۱- عدم نوشیدن آب به میزان کافی

این توصیه چندان جدید و عجیبی نیست که باید به میزان کافی آب صرف شود. اما از آنجایی که ۶۵ درصد مواد تشکیل دهنده بدن ما را آب تشکیل داده، به راحتی می‌توان به دلایل اهمیت مصرف کافی آن پی برد.

دکتر «مایکل نیل شروود» در این باره می‌گوید: کمبود میزان آب در بدن که از آن به «دی هایدریت شدن» نیز نام برده می‌شود به طور مستقیم بر روی کبد تاثیر گذاشته و سم‌زدایی از بدن را در این عضو به مخاطره می‌اندازد. بنابراین اگر به اندازه کافی آب مصرف نکنیم، کبد نخواهد توانست به خوبی کار خروج مواد اضافه و سمی بدن را به عهده بگیرد و در نتیجه از بدن محافظت کافی به عمل نخواهد آورد.

با ادامه این روند احتمال بروز بیماری‌ها در بدن افزایش پیدا خواهد کرد. دکتر نیل شروود نیز به مصرف کافی آب پاکیزه و بدون وجود مواد و افزودنی‌های مضر تاکید دارد.

۲- کشیدن سیگار 

آمار به دست آمده از مرکز کنترل بیماری‌ها در آمریکا نشان داده که سالانه در حدود ۴۸۰٫۰۰۰ نفر بر اثر کشیدن سیگار جان خود را از دست می‌دهند. آمار دیگری که تاثیر مصرف سیگار بر سرطان کبد را به اثبات رسانده نشان داده که حدود نیمی از این مبتلایان به این نوع سرطان در میان افراد سیگاری بوده‌اند. این مطالعه حدود ۵ سال پیش انجام شده بود.

دکتر نیل شروود نیز بر نقش بسیار موثر کشیدن سیگار به دلیل دارا بودن مواد شیمیایی در سیستم بدن تاکید می‌کند. این آسیب نه تنها کبد بلکه بسیاری از دیگر ارگان‌های مهم بدن را نیز به مخاطره می‌اندازد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت شهدینه گلها

شرکت تعاونی تولید و بسته بندی عسل شهدینه گلها - تولید کننده انواع عسل 100% طبیعی در ایران

منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.