کد: 13970607313849605

بهترین زمان خرید خانه، همین حالا است

کد: 13970607313849605

https://goo.gl/ZAaM62

، تهران ، (اخبار رسمی): آیا با توجه به افزایش قابل توجه قیمت خانه احتمال دارد که تغییراتی به نفع خریدار در بازار مسکن ایجاد شود؟ خرید ملک هیچ وقت ضرر ندارد و در بازار ملک همواره خریدار برنده است بنابراین اگر فردی به خانه نیاز دارد، باید همین حالا برای خرید خانه اقدام کند.

بهترین زمان خرید خانه، همین حالاست
بهترین زمان خرید خانه، همین حالا است

به گزارش مجله دلتا و به نقل از خبرآنلاین، مصطفی قلی‌خسروی، رئیس اتحادیه املاک تهران در پاسخ به این پرسش که با توجه به افزایش قابل توجه قیمت خانه، این احتمال وجود دارد که تغییراتی به نفع خریدار در بازار مسکن ایجاد شود؟ افزود: «به نظر من خرید ملک هیچ وقت ضرر ندارد و در  بازار ملک همواره خریدار برنده است، بنابراین اگر به خانه نیاز دارید همین حالا بخرید، البته نباید فضایی ایجاد شود که فروشنده فکر کند خبری است و ملکش را نفروشد.»

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران درباره نقش مشاوران املاک در گرانی مسکن اظهار داشت: «این تصور که همکاران ما در افزایش قیمت مسکن دخیل هستند تصوری کاملا اشتباه است و افزایش قیمت‎ها سودی برای ما ندارد.»

بیش از 158 هزار بنگاه مشاور املاک فعال در کشور

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران اظهار داشت: «تعداد بنگاه مشاور املاک مجاز در کشور 158 هزار و 220 بنگاه است که نزدیک به 11 هزار مشاور املاک در تهران فعالیت می‎کنند همچنین هم اکنون حدود 500 تا 600 دفتر مشاور املاک بی‌جواز وجود دارد که در حال دریافت مجوز هستند.»

وی همچنین افزود: «البته ما با گذاشتن بازرسان سیار، به شدت با واحدهای بی‌جواز برخورد می‎کنیم اما مردم نیز خودشان در این مورد حساس باشند و وقتی به واحد صنفی مراجعه می‎کنند جواز آن واحد را که  در معرض دیدشان نصب شده است مشاهده کنند.»

کد رهگیری مبنای محاسبه مالیات شده است

مصطفی قلی خسروی به اضافه شدن کد رهگیری به معاملات اشاره کرد و گفت: «اگرچه با اضافه شدن این کد تعداد شکایات کاهش یافته اما این وضع مطلوب ما نیست. این کد در شرایط کنونی فقط به مبنایی برای محاسبه مالیات تبدیل شده و در ضمن صنف ما نصیبی از این سامانه نبرده است، حرف ما برای تقویت و حمایت فقط پیشگیری از مشکلات معاملات  و افزایش امنیت آن است.»

وی افزود: «کد رهگیری باعث امنیت معاملات می‌شود. اگر فردا افراد خلافکار و بد‌سابقه  بخواهند خانه‎ای اجاره یا خریداری کنند و محضر نروند خیلی ساده از طریق همین سامانه کد رهگیری مشخصات آنها قابل پیگیری است.»

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دلتا

دلتا اولین و تخصصی ترین سایت املاک ایران است که با تکیه بر نیم قرن تجربه دلالی علمی املاک به عنوان مرجعی تخصصی در زمینه فروش و خرید ملک، خرید خانه، خرید ویلا، خرید آپارتمان، اجاره آپارتمان در تمام شهرهای ایران فعالیت می کند. املاک دلتا با به کارگیری شیوه های نوین و علمی از طریق وب سایت دلتا و اپلیکیشن موبایل دلتا، بستری مناسب برای ثبت آگهی ملکی و خرید و فروش ملک فراهم آورده است. با استفاده از سایت ملکی جهانی دلتا می توانید اطلاعات مناسبی در زمینه قیمت خرید ملک، قیمت خرید خانه و آپارتمان در تمام شهرهای ایران مانند تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، نوشهر و دیگر شهرها داشته باشید.

منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.