اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13971216354299605

2 ترفند جالب برای نورپردازی حمام و سرویس بهداشتی

کد: 13971216354299605

https://goo.gl/LaSQvZ

، تهران , (اخبار رسمی): سرویس بهداشتی و حمام جزو یکی از ریز فضاهای مهم خانه هستند، اما دکوراسیون و نورپردازی آنها اغلب به دست فراموشی سپرده می‎شود، زیرا مردم تصور می‎کنند که نورپردازی حمام‌‌ها و سرویس‌های بهداشتی اهمیتی ندارد؛ بنابراین برای طراحی آن وقت و هزینه زیادی صرف نمی‌کنند.

2 ترفند جالب برای نورپردازی حمام و سرویس بهداشتی
2 ترفند جالب برای نورپردازی حمام و سرویس بهداشتی

اما باید دقت کرد که این فضا خصوصی‌ترین فضایی است که هر فرد تجربه می‌کند و نورپردازی مناسب در حمام باعث می‌شود نسبت به خود احساس بهتری پیدا کرد.

همچنین توجه به نورپردازی این بخش از خانه باعث می‎شود که از ورود نور زیاد که باعث خیرگی چشم و نور کم که باعث دشواری در انجام کارها می‎شود جلوگیری شود.

طریقه‎ی نصب نور در نورپردازی حمام

طراحی و نورپردازی حمام و سرویس بهداشتی انواع مختلفی دارد که یکی از زیباترین آنها نصب نور در کنار آینه است. با این شیوه‎ی نورپردازی می‌تواند به بهترین شکل از آینه موجود در سرویس بهداشتی‎ استفاده کرد.

Randall Whitehead متخصص طراحی نور درباره‎ی نورپردازی این بخش از خانه می‌گوید: «نورپردازی فعالیتی است که باید به شکل مناسب در کنار آینه تعبیه شود و توصیه می‌کند که از لامپ‌های دیواری استفاده کنیم و آنها را در ارتفاع چشم انسان در دو طرف آینه قرار دهیم در فاصله‎ای حدود 150 تا 160 سانتی‌متر از زمین. با این کار سایه‎ی کمتری خواهیم داشت و بهتر است که حداقل فاصله بین 2 چراغ بغل آینه 70 سانتی‌متر باشد.»

اما اشتباه رایجی که اغلب افراد انجام می‌دهند این است که بالای آینه را روشن می‌کنند. این کار باعث می‌شود که نور در سقف منعکس شود و هنگامی که شخص در آینه خود نگاه می‌کند، پیشانی‌ او پر نور شود و زیر بینی، چانه و چشمان‌ سایه بیافتد در نتیجه این نوع روشنایی برای انجام کارهایی مانند تراشیدن ریش و آرایش کردن مناسب نیست. این در حالی است که افراد باید هنگام نگاه کردن به تصویر، بهترین حالت خود را ببینند.

نورپردازی وان و دوش

روشنایی و نورپردازی اطراف وان و دوش باید به گونه‌ای باشد که انجام کارهای مورد نیاز را دچار مشکل نکند؛ بنابراین برای روشن کردن این محیط از چراغ‌ها و لامپ‌هایی که دارای حباب و یا پوشش هستند و جهت بازتاب نورشان به سمت پایین است استفاده کرد. این لامپ‌ها برای محیط‌های مرطوب ساخته شده‌اند بنابراین در استفاده از آنها مشکلی وجود ندارد. همچنین استفاده از این نوع نورها از خیرگی چشم جلوگیری می‎کند. برای نورپردازی زیر کابین روشویی نیز می‎توان از یک نور خطی کم ولتاژ نواری و یا لامپ های LED استفاده کرد.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص معماری  و دکوراسیون می‌توانند به مجله دلتا مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دلتا

دلتا اولین و تخصصی ترین سایت املاک ایران است که با تکیه بر نیم قرن تجربه دلالی علمی املاک به عنوان مرجعی تخصصی در زمینه فروش و خرید ملک، خرید خانه، خرید ویلا، خرید آپارتمان، اجاره آپارتمان در تمام شهرهای ایران فعالیت می کند. املاک دلتا با به کارگیری شیوه های نوین و علمی از طریق وب سایت دلتا و اپلیکیشن موبایل دلتا، بستری مناسب برای ثبت آگهی ملکی و خرید و فروش ملک فراهم آورده است. با استفاده از سایت ملکی جهانی دلتا می توانید اطلاعات مناسبی در زمینه قیمت خرید ملک، قیمت خرید خانه و آپارتمان در تمام شهرهای ایران مانند تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، نوشهر و دیگر شهرها داشته باشید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

دکوراسیون و منزل