اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13971222355939605

7 نکته جادویی برای تمیز کردن آشپزخانه

کد: 13971222355939605

https://goo.gl/7qwNPX

، تهران , (اخبار رسمی): با فرارسیدن سال نو خانه تکانی نوروزی شروع می‎شود، اما آنچه که مهم است آشنایی با نحوه صحیح خانه تکانی عید و تمیز کردن آشپزخانه‌ها است.

 7 نکته جادویی برای تمیز کردن آشپزخانه
7 نکته جادویی برای تمیز کردن آشپزخانه

ایرانی‌ها برای شروع سال نو آیین و رسوم بسیار خوبی دارند. اما در آستانه‎ی تغییر سال خانه تکانی و به ویژه تمیز کردن آشپزخانه یکی از کارهای مهمی است که تقریبا همه مردم انجام می‎دهند. با توجه به این که سال 97 تمام شده است در این گزارش نکته‌های ضروری در این باره ارائه می‌شود.

دور ریختن وسایل اضافی

در وهله اول برای شروع خانه تکانی آشپزخانه باید وسیله‎های اضافی و به درد نخوری که در کابینت‌ها و کشوها انبار شده‎اند دور ریخت. در این حالت به راحتی می‎توان در قدم اول از وسایل اضافی خلاص شد تا سر فرصت بتوان به راحتی خانه خود را تمیز کرد.

تمیز کردن کابینت‌ها و نقش آن در خانه تکانی آشپزخانه

استفاده از شوینده‎های شیمیایی باعث آسیب‌های جسمی می‎شود و بسیاری را به علت عارضه‌های پوستی یا تنفسی راهی بیمارستان می‎کند. اما جالب است بدانید که بدون استفاده از این مواد هم می‎توان خانه‎ خود را تمیز کرد.

بهترین روش برای خانه تکانی در این فصل از سال، استفاده از ترکیب سرکه، آب و مایع ظرفشویی است. با ترکیب یک قاشق مایع ظرفشویی و یک لیوان سرکه به همراه آب می‎توان شوینده و پاک کننده‎ی بی ضرری را تهیه و به راحتی کابینت‌ها، کشوها و تمام لکه‌های چربی موجود در آشپزخانه را تمیز کرد.

 معطر کردن کمدها و کابینت‌ها

بعد از پایان مراحل تمیزکاری کابینت‌ها و کمدها کاری که باید انجام داد خوش‎بو کردن آنها است. برای انجام این کار کافی است که با استفاده از پارچه‎های موجود در خانه محفظه‎های پارچه‎ای دوخت و با قرار دادن گیاهان و مواد معطری مانند وانیل در آنها فضای مورد بحث را عطر آگین کرد.

مرتب کردن وسیله‌های کوچک

یکی از اقدامات مهم در خانه تکانی عید و چیدمان خانه، مرتب کردن وسیله‌های خرد و ریز خانه است. مثلا برای شروع این کار می‎توان از مرتب کردن قاشق چنگال‌ها و فنجان‌های کوچک شروع کرد. با ساماندهی این وسیله‎های ریز خواهید دید که جای بسیار وسیعی از کشوها برای قرار دادن سایر وسایل خالی شده است.

در دسترس گذاشتن وسیله‌های پر کاربرد

وسایل پر کاربرد را باید در دسترس گذاشت. اغلب پیش می‎آید که به علت محدودیت فضا یا بی حوصلگی، وسایل آشپزخانه به صورت پراکنده در کابینت‌ها چیده می‌شود و در مواقعی که به هر کدام از آنها نیاز است باید زمان زیادی را صرف پیدا کردن کرد. به همین سبب برای جلوگیری از این کار بهتر است که هر وسیله را در بخش مربوط به خود قرار داد. مثلا لیوان‌ها و بشقاب‌ها را در کنار میز ناهارخوری و تابه‌ها و قابلمه‌ها را در نزدیکی اجاق گاز گذاشت.

ساماندهی اشیا ریز

بهتر است که اشیا ریز و یا شکستنی مانند فنجان‌ها، کاسه‌های سوپ خوری یا لوازم تزیینی را که به ندرت از آنها استفاده می‎شود در کابینت‌های بالایی آشپزخانه قرار گیرد.

مرتب کردن ادویه‌ها

بهتر است که چاشنی‌های مواد خوراکی را کنار قفسه‎های اجاق گاز قرار داد. نکته ضروری که در این مورد باید مراعات کرد این است که قبل از گذاشتن شیشه‎های ادویه، از محکم بودن در آنها اطمینان یافت تا این مواد خوشمزه به سبب رطوبت موجود در فضا فاسد نشوند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دلتا

دلتا اولین و تخصصی ترین سایت املاک ایران است که با تکیه بر نیم قرن تجربه دلالی علمی املاک به عنوان مرجعی تخصصی در زمینه فروش و خرید ملک، خرید خانه، خرید ویلا، خرید آپارتمان، اجاره آپارتمان در تمام شهرهای ایران فعالیت می کند. املاک دلتا با به کارگیری شیوه های نوین و علمی از طریق وب سایت دلتا و اپلیکیشن موبایل دلتا، بستری مناسب برای ثبت آگهی ملکی و خرید و فروش ملک فراهم آورده است. با استفاده از سایت ملکی جهانی دلتا می توانید اطلاعات مناسبی در زمینه قیمت خرید ملک، قیمت خرید خانه و آپارتمان در تمام شهرهای ایران مانند تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، نوشهر و دیگر شهرها داشته باشید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

دکوراسیون و منزل